Voiko rikki menneitä esim. lenkkareita kierrättää vai heitänkö suoraan roskiin. Minulla menee toisen kengän pää rikki ja niitä ei voi enää käyttää. Toinen kenkä on hyvä. Suutari ei voi enää korjata sellaisia. Ajattelin vain, että jos niistä voisi tehdä jotain tarpeellista. Itse voi ottaa kengännauhat talteen.
Kenkiä
5
1296
Vastaukset
- buahhahaahaa
ei kukaan resusia huoli kun niitä on ite kelläkin kaapit väärällään. Tai voithan laittaa johonkin ilmoituksen, jos jollakin sattuis olemaa ehjä pari sille sun ehjälles
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Eräissä lenkkareissa on muotoiltu irtopohja, jonka voi irrottaa ja panna toisiin kenkiin joissa ei ole. Jos vaikka sattuu olemaan vähän väljä kenkä niin irtopohja tekee sopivaksi. Tekee myös saappaasta laadukkaamman.
- Soro12
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:
Eräissä lenkkareissa on muotoiltu irtopohja, jonka voi irrottaa ja panna toisiin kenkiin joissa ei ole. Jos vaikka sattuu olemaan vähän väljä kenkä niin irtopohja tekee sopivaksi. Tekee myös saappaasta laadukkaamman.
ja onhan niitä sellasiakin joilla on proteesi ne ei välttämättä tarvii kuin yhden kengän tai ehkä jotkun muutkin vajavaiset eli koita laittaa johonkin venäjä ym keräykseen varmaankin
- ebay
Tossuista riippuen joku voisi jopa olla kiinnostunut. Skeittaajilla tuppaa toinen tossu menemään loppu tosi nopeesti ja on ihan tottumus kysymys, kumman jalan kenkä on se nopeemmin kuluva.
Edes melkein pitokuntoiset vanhat tossut kannattaa pistää johonkin huuto.nettiin myyntiin. Joskus kysyntää löytyy yllättävällikin tuotteille. Jos postimaksut Suomesta keski-Eurooppaan olisi samalla tasolla kuin sieltä tänne, niin ebay.de olisi ehdoton paikka kaupata tossut, jotka kelpaavat enää friikeille. Pitää vaan osata oikeat avainsanat. :-) - silsavalssi1000e
ebay kirjoitti:
Tossuista riippuen joku voisi jopa olla kiinnostunut. Skeittaajilla tuppaa toinen tossu menemään loppu tosi nopeesti ja on ihan tottumus kysymys, kumman jalan kenkä on se nopeemmin kuluva.
Edes melkein pitokuntoiset vanhat tossut kannattaa pistää johonkin huuto.nettiin myyntiin. Joskus kysyntää löytyy yllättävällikin tuotteille. Jos postimaksut Suomesta keski-Eurooppaan olisi samalla tasolla kuin sieltä tänne, niin ebay.de olisi ehdoton paikka kaupata tossut, jotka kelpaavat enää friikeille. Pitää vaan osata oikeat avainsanat. :-)kenkien kierrätys onkin jo aika riskaapelia hommaa.
Voi olla saa jonkun jalkasienen tai vielä pahempaa...joten kengät kannattaa kyllä ostaa uusina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521171
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901157Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171030- 17868
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45783Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112758Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12697
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70591