Kohtuullisesti alkaa jo säälittää. Vuorokauden kohta kestäny.
Koira ulvoo pyöräkadulla
kdutldei
10316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eikä ole ensimmäinen kerta ja tuskin viimeinenkään.
osoitteesta niin laitapa kirjelappua omistajalle ja on hyvä kertoa, että useat lähellä asuvat ovat huolissaan koiran hyvinvoinnista. Nimenomaan omistajaan yhteys aina, turhaa niistä on kertoa tälläisilla palstoilla... Näyttäis siltä, että eläinsuojelu-ilmoituksen voi tehdä myös netissä...?
http://www.rekkurescue.com/keskustelu/viewtopic.php?p=125388&sid=4836889071fdd742db8888451eef41b8
jos sei perkele kohta lopu ni lentää koira omistajineen hevon huiluun SISSOS SENTÄSÄ!!1
ja olen tosissani
terv. pyöräkatulainen
Voi niille asoille oikeastikin tehdä jotain. Tämä ei ole oikea paikka asian käsittelyyn eikä edistä sitä lainkaan.
Onko Kuopiossa pyöräkatu? Olette edelläkävijöitä.
"Pyöräkadulla pyörät ja autot ajavat samalla kaistalla, mutta pyöräilyn ehdoilla. Autoliikenteen nopeus sovitetaan pyöräliikenteen nopeuteen ajokaistoja kaventamalla."
http://www.tekniikkatalous.fi/talous_uutiset/liikenne/autotkin-ajavat-pyorien-ehdoilla-paakaupungin-ensimmainen-pyorakatu-tulee-ita-helsinkiin-3483967
Aloittaja on täys typerys!
Tämä on väärä paikka koirien ulvonnasta kirjoitta koska ei täällä Suomella ole vielä koiran ulvontaa kuulunut!!
Voi olla isokin hätä, kannattaa jututtaa omistajaa tai jos on hankala tapaus, tehdä sitten vaikka eläinsuojeluilmoitus. Ihmiset ovat joskus julmia, parempi pelastaa koira, jos omistaja ei sitä itse tajua.
Eipä tajua nämäkään jotka sellaisesta tänne kirjoittelevat !
Ei se ole koira vaan joku heittiö polttaa kumia pyörällä!
Pitkään on ulvonut;se koira meinaan, kun on pitänyt kaivaa chatti alkuVUODESTA 2010. Jokohan on lopetettu eiku lopettanut?