Inhoan olla se mikä olen!

Ahdistunut Oinas

Olen oinas, ja inhoan sitä! En haluaisi! Haluaisin olla jokin muu tähtimerkki. Tämä oinaana olo on niin vaikeaa! Haluaisin olla vaikkapa neitsyt tai vaaka, niin olisi elämä varmaan helpompaa, tulee niin surullinen olo siitä kun olen tällainen flirttailija luonne...taikka se että olen niin temperamenttinen että räjähdän helposti maailman typerimmistä asioista, mutta lepyn kuitenkin äkkiä. Ihmis-suhteet on minulle kaikista vaikein asia. Rakastan yhtä, rakastan kahta, rakastan vaikka yhtä toista, mutta en osaa päättää kenen kanssa jäisin, sillä en halua sitoutua pysyvästi, pelkään että teen aina väärän ratkaisun. Ja loppujen lopuksi olen kärventänyt joukon sydämmiä ja jään pysyvästi yksin. Ja sitäkään en haluaisi. Inhoan tätä! Olisinpa vaikkapa rapu, vetäytyisin kuoreeni...taikkapa kalat...haaveilisin vain ja pääsisin pois arjesta...Onko täällä muita jotka eivät halua olla sitä mitä ovat?? Itse tunnen ainakin tämän oinaan luonteeni olevan hankala myös itselleni...tietysti on monia puolia mistä pidän itsessäni..mutta on paljon sellaista mistä en pidä ollenkaan.

6

960

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikille.

      Veit sanat suustani. Käytetään sitä Oinaan positiivista puolta, lempeää rakastamista kaikille ja kaikelle.

    • oikkari45439808

      Älä suotta ahdistu oinaana olosta. Oinaat ovat selviytyjämerkki ja useimmiten niille käy hyvin elämässä. Taistelijaluonteet ovat usein vahvoja, eikä niitä lannista mikään lopullisesti. Olisit vaan tyytyväinen merkkiisi. Itse olen hyvin tyytyväinen itseeni oinaana. Muut saattavat inhota itsekkyyttäni ja omaan napaan tuijottamistani, mutta se taas ei ole minun ongelmansa, vaan heidän. Osaan sitäpaitsi kääntää kaikki muiden virheiksi, ja se pitää mieleni korkealla.

      Tämän näennäisen vittumaisuuden lisäksi oinas on vilpitön ystävä, että kaikilla meillä on hyvät ja huonot puolet.... Oinaana sinun ei pitäisi itseäsi kritisoida.

    • Oinaspässi-1

      ota oinaan voimat käyttöön ja ole mikä olet. Oinas voi ollä myös saatana:

      http://www.jesus-is-savior.com/False Religions/Wicca & Witchcraft/pentagram.htm

      Oinas on yleensä karitsa, Jeesus.

      • meniskö noin

        Tuo alkuperäinen kirjoitus oli täyttä postaskaa mun m ielestä.
        Olisko joku murrosikäinen itseäänsä vielä hakeva nuori kirjottanut tuon.
        Itse olen oinas ----ja sitoutunut, jämäkkä, uskollinen ja rauhallinen.
        Ei se ole tähtimerkistä kiinni jos on kypsymätön luonne eikä tiedä mitä haluaa tai osaa päättää. Kyllä elämä ja aikuissuus opettaa.


      • juupa juu
        meniskö noin kirjoitti:

        Tuo alkuperäinen kirjoitus oli täyttä postaskaa mun m ielestä.
        Olisko joku murrosikäinen itseäänsä vielä hakeva nuori kirjottanut tuon.
        Itse olen oinas ----ja sitoutunut, jämäkkä, uskollinen ja rauhallinen.
        Ei se ole tähtimerkistä kiinni jos on kypsymätön luonne eikä tiedä mitä haluaa tai osaa päättää. Kyllä elämä ja aikuissuus opettaa.

        Kirjoitit kuin Oinas! Hyökkäät ja pidät itseäsi vakaana, vastauksesi oli kyllä perustekstiä oinaalta!


      • mie vua
        juupa juu kirjoitti:

        Kirjoitit kuin Oinas! Hyökkäät ja pidät itseäsi vakaana, vastauksesi oli kyllä perustekstiä oinaalta!

        Ei se oinas oo kaikkein ongelmallisin luonne. Itse olen härkä ja se eläin on yksi eläinmaailman idiooteimmista mitä olen nähnyt. Härkä on niin tyhmä ettei se edes häpeä olla härkä vaan on jopa ylpeä siitä! Muutokset on härälle vaikeita ja omistamisen halu teettää kotiin vaikka millaista krääsää josta sitten huonoina aikoina on pakko yrittää eroon jos kukaan niitä edes ostaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      103
      8202
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      110
      5743
    3. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      55
      5191
    4. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      289
      5186
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      78
      3831
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      58
      3021
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      66
      2747
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2548
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2522
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      45
      2481
    Aihe