Suomen vihatuimmat ihmiset

Jos tehdään lista Suomen vihatuimmista ihmisistä niin Pentti Nelonen kuuluu ehdottomasti listan kärkeen! Tai ainakin listan top3:een!
8254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vihaamiseen liittyy aina oleellisena osana pelko.

Pentti on harmiton pelle joka ei pelota ketään. Windowsin käyttäjiä on vielä niin paljon että heidän käyttäytymistään ei hetkauta joku häiriiintynyt Linux-friikki joka yrittää mustamaalata heitä.

Äänestä
  • luulet että se Pentti olis linuxisti? Kyllä Pentti ainakin puhuu siihen malliin että se vois hyvinkin olla vaikka Microsoftin hommissa tai jossain firmassa jonka toiminta riippuu Microsoftista... Vai oliko sun ainoa tarkotukses mustamaalata linux-väkeä kun sanoit että Pentti on häiriintynyt linuxisti? Ja vaikka olis, niin siinä on sitten molempien leirien väki vihaamassa Penttiä, eli windows-leiri vihaa Penaa kun Pena mustamaalaa heitä, linux-leirikin vihaa Penttiä koska Pentti mustamaalaa sitäkin leiriä ja levittää valheita.

    Äänestä

Noin 99,999% suomalaisista ei ole koskaan kuulut Pentti Nelosesta.

Äänestä
  • Eipä Pentti ole turhan tunnettu, jos vain 50 ihmistä on hänestä kuullut. Vaikka on "iltapäivälehdistä tuttu" pienen paljastelija.

    Äänestä

Minusta tuollaiset vähän höppänät on ihan lutusia. ;)

Äänestä
  • Ainahan näitä tämän sortin yhden asian ihmisiä on ollut. Kylähulluiksi niitä ennen nimitettiin. Yleensä ne on harmittomia. Niinkuin nyt tämä Penttikin.

    Äänestä

  • 7 kirjoitti:

    Ainahan näitä tämän sortin yhden asian ihmisiä on ollut. Kylähulluiksi niitä ennen nimitettiin. Yleensä ne on harmittomia. Niinkuin nyt tämä Penttikin.

    Ei ole ollenkaan ihmisen oma vika jos on vikaa korvien välissä niin että on "onnellisten" kirjoissa.

    Se ei vihaamalla siitä yhtään kummene ja vihaaja vaan osoittaa oman pienuutensa ihmisenä.

    Äänestä

  • ei vihata kirjoitti:

    Ei ole ollenkaan ihmisen oma vika jos on vikaa korvien välissä niin että on "onnellisten" kirjoissa.

    Se ei vihaamalla siitä yhtään kummene ja vihaaja vaan osoittaa oman pienuutensa ihmisenä.

    kääntää nyt syyn aloittajan kontolle ja mustamaalata hänet eli aloittaja onkin se pahis kun sattuu vihaamaan erästä maailman ärsyttävintä ja vittumaisinta tyyppiä?? Tyypillistä mikkisleirin trolleille, syyt käännetään aina toisten niskaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin on kirjoitti:

Jos tehdään lista Suomen vihatuimmista ihmisistä niin Pentti Nelonen kuuluu ehdottomasti listan kärkeen! Tai ainakin listan top3:een!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu