Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miksi miehet haluatte wanhempaa naista?

Mistä syystä te nuoemmat miehet haluatte jopa 20 vuotta vanhempaa naista?
121045
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

he osaavat opettaa ja heidän suhtautumisensa on ymmärtävää.

Äänestä

Nuoret naiset on monesti epävarmoja jännittäjiä ja suorittajia. Hieman kypsemmät naiset osaavat nauttia seksistä rennommin ja luontevammin.

Äänestä

Naiset antavat varmasti kun saavat hyväkuntoista nuorta miestä joka jaksaa naida vaikka koko yön eikä väsy ja kumpikin saa seksiä kyllikseen ja jos ajautuvat suhteeseen niin ei heti olla perhettä perustamassa vaan käydään toisen luona tarvittaessa sekstailemassa. Itsellä ikää 49v mutta alta 30 kyppisenä 40 kyppiset naiset olivat haliukkaita seksiin ja saivat mitä halusivat ja minä miehena sain hyvää seksiä.

Äänestä

tuli monet kerrat kun olin 25-40 vuotisena. naiset tykkäsi 40-55 ikäisinä. Monet kerrat jäi yöt ilman unta. Naiset kun halusi ja minä jaksoin. Parhaat olivat aina sairaanhoitajat ja sihteeriköt, jotka olivat joko laivalla tai hotelleissa "kursseilla".

Äänestä

Koska kypsät naiset on niin pirun seksikkäitä!

Äänestä

..yleistää, mutta ainakin minun kohdalla se on mennyt niin, että jos haluaa kunnolla naida ja nautiskella, niin naisen pitää olla reilusti yli teini-iän. Viimeeksi kesällä festareilla sain maistella juuri sakkoiän ohittanutta tytsyä, ja vaikka se ei hänelle eka kerta ollutkaan, niin se meni jotenkin aika mekaanisesti. Ja tyttö oli todella kuin duracell-pupu. Heti kun sain työnnettyä sisään, alkoi vimmattu rytkytys, ihan kuin se olisi siitä nopeudesta kiinni. Kestin sitä jonkin aikaa, sitten vedin ulos ja sanoin, että nyt sinä makaat loppuajan kuin se kuuluisa kuollut lahna, eli minä määräsin tahdin, ja pidin sitä tarkoituksella melko hitaana. Mutta sellainen n50v. Se on siinä, se herkku. Ei tarvitse opettaa. Osaa eläytyä ja pysyä toisen mukana. Eli pelkästä kokemuksesta kallistun aina vanhemman puolelle, jos haluaa naida kunnolla ja nautiskella.

Äänestä

varmaan on niin kuin saunan kiuas, mitä vanhempi sen kovemmat löylyt ja ne osaa oikeesti naida ja voivat vaikka naidessa lukkee rommaania kun ukko sivuja kiäntellöö.

Äänestä

Naisilla on kummallinen käsitys siitä, että miehet saisivat seksi tuosta vaan, aina sitä halutessaan. Näinhän ei ole asia, vaan todellisuudessa miehet elävät puutteen alhossa, jossa on suuri kohokohta, jos joskus pääsee panolle. Naiset eivät tätä ymmärrä, sillä hehän saavat seksiä miehiltä aina halutessaan.

Lisäksi vanhemmalta naiselta saa nimenomaan tilapäistä seksiä, tai seksiä ilman avioliittoa, tai odotusta avioliitosta, mikä ei ole asia saman ikäisten kohdalla. ´Saman ikäisillä naisilla on aina vauvanvaippa käsilaukussa mukana muistuttamasta siitä, että aina miestä iskettäessä ollaan etsimässä isää. Isää yhteiselle lapselle.

Miksi ei? No vanhoilla naisilla on ryppyinen ja kurttuinen iho, riippuvat lättärinnat, harmaat karkeat hiukset, ja kutistuneet huulet. Nuorella naisella taas on pystyt rinnat, sileä kuultava iho, turpeat punertavat Angelie Jolie huulet, ja kiiltävät vahvat hiukset.

Tai ainakin näin oli ennen.

Ennen oli ennen, mutta nyt on nyt. Nykyisin rintaliivien ansioita naisen rinnat ovat suhteellisen pystyt jopa 60 vuotiaaksi asti. Iho ei ole enää ryppyinen, kuin köyhien maiden ulkoilmassa elävillä maalaisnaisilla, nykyajan nainen suojaa ihonsa auringolta päivävoiteella, ja iho säilyy nuorekkaana hyvinkin varttuneeksi. Huulet voi maalata punaisiksi ja täyteläisiksi ja harmaantuvat hiukset sävytetään kiiltäviksi. Kiiltävillä sukilla voi luoda vielä vaikutelman nuoren tytön kiiltävänsileästä reisien ihosta.

Näillä jipoilla vanhempi nainen voi hämätä nuoren miehen biologiset aivot, jotka tulkitsevat puuman nuoreksi, ja nuorella miehellä ei ole mitään keinoja estää biologisten vaistojensa voimaa - evoluutiopsykologiaa:
http://puute.com/3tasoa/evoluutiokertomus.htm

Äänestä

Mulla on yks tuttu reilu kuuskymppinen leskirouva, ja seuraavalla kerralla kahvilla käydessäni ajattelin tarjoutua puutettaan poistamaan. Itse olen jo viidenkympin merkkipaalun ohittanut, mutta kummasti hän edelleen kiinnostaa. Olen kyllä tuntenut hänet jo melko kauan, mutta miehensä eläessä tyydyin runkkailemaan häntä ajatellen.

Äänestä
  • saisivat vain olla aktiivisempia. Aktiiviset seksivuodet alkavat olla käytetyt joten toivoisi, että tuollaiset 50-55-vuotiaat naiste ymmärtäisivät elää aktiivisesti. Pieni romanssi tai lyhyt suhde ei kaada elämää enää tässä vaiheessa. Kypsyys ja hyväkuntoisuus on seksikästä.
    Me nuoremmat miehet (30-40v) haluamme teitä niin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miettinyt444 kirjoitti:

Mistä syystä te nuoemmat miehet haluatte jopa 20 vuotta vanhempaa naista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu