Paljon perus- ja jatkotason kursseja, myös teemakursseja, mm. teemaviikonloput Tallinnassa ja ensi kesänä viikon mittaisia kursseja Saarenmaalla!
Tutustu tarjontaan:
http://www.kameraseura.fi/koulutus/kurssit
Kameraseura ry:n koulutustarjonta
11
785
Vastaukset
- yökyökhhh..
opi kuvaamaan kameralla..hieman rimmas..tallinnaan jos lähtee niin saa kyllä olla todella tehokas kuvanvakain niin objektiivissa kuin kameran rungossakin!..sekä kropassa.
- Vakaaja
Miksi Tallinnassa pitäisi olla erilainen kuvanvakain kuin Suomessa??
Kyllä itse mielelläni menisin jos aikaa löytäisin kunnon kurssille ja miksei ulkomaille, vaihtelua ja joka tapauksessa kun joutuisi matkustamaan omalta paikkakunnalta niin miksi tulla Helsinkinkiin hotelliin kun saman paketin saa edullisemmin. Ei kaikki kuule asu siinä kurssipaikan vieressä, kyllä viikon intensiivikurssi kelpaisi oikein hyvin. - yökyökhhh
Vakaaja kirjoitti:
Miksi Tallinnassa pitäisi olla erilainen kuvanvakain kuin Suomessa??
Kyllä itse mielelläni menisin jos aikaa löytäisin kunnon kurssille ja miksei ulkomaille, vaihtelua ja joka tapauksessa kun joutuisi matkustamaan omalta paikkakunnalta niin miksi tulla Helsinkinkiin hotelliin kun saman paketin saa edullisemmin. Ei kaikki kuule asu siinä kurssipaikan vieressä, kyllä viikon intensiivikurssi kelpaisi oikein hyvin.mitään jos kaikilla ei ole tuota älliä että ymmärtäis huononkin vitsin..
- harrastaja 20vuotta
yökyökhhh kirjoitti:
mitään jos kaikilla ei ole tuota älliä että ymmärtäis huononkin vitsin..
Mikäs se on se kuvanvakain.
- viruvalgee
harrastaja 20vuotta kirjoitti:
Mikäs se on se kuvanvakain.
just se että kun menee viroon digikuvauskurssille niin eka illan jälkeen voi täristää käsiä niin pirusti että täytyy pakosti olla käytössä sellainen kuvanvakain jotta ei näy käsien tärinä kuvissa.
- Kameran kanssa Saare
Vakaaja kirjoitti:
Miksi Tallinnassa pitäisi olla erilainen kuvanvakain kuin Suomessa??
Kyllä itse mielelläni menisin jos aikaa löytäisin kunnon kurssille ja miksei ulkomaille, vaihtelua ja joka tapauksessa kun joutuisi matkustamaan omalta paikkakunnalta niin miksi tulla Helsinkinkiin hotelliin kun saman paketin saa edullisemmin. Ei kaikki kuule asu siinä kurssipaikan vieressä, kyllä viikon intensiivikurssi kelpaisi oikein hyvin.Viikon kestäviä valokuvauskursseja on tarjolla ensi kesänä Saarenmaalla. Tutustu sisältöön ja liity seuraan! http://kskoolitus.com/valokuvailmaisunkurssit.html ja http://kskoolitus.com/luontokuvaus.html
- Luonnonkuvaajia
Kyllähän nuo mielenkiintoisille vaikuttivat, itse olen luontokuvausta harrastanut useita vuosia, ja kaiken olen kokeilemalla oppinut, kyllä jälkeenpäin täytyy sanoa, että olisi pitänyt aikoinaan jokin kurssi käydä. Ammattilaisen opissa pääsee paremmin sinuiksi välineiden kanssa, ja varsinkin näin digiaikana on kuvien jälkikäsittely aika olennainen osa.
- Harrastajakuvaaja
Kyselin vähän kursseista ja kyllä siellä käydään läpi aika kattavasti Photoshoppi. Aika paljon kuvaan, mutta viime aikoina on entistä enemmän alkanut kiinnostamaan kuvien editointi, Paint Shop Prota olen käyttänyt, mutta Photoshoppi lienee parempi jos vakavammin haluaa oppia kuvien jälkikäsittelyn. Itse olen jo vuosia kuvannut ja mitä nyt kamerassa voi säätöjä tehdä niin siihen se on jäänyt.
Kyselin vähän kaverilta joka on Kameraseuran toiminnassa mukana ollut, niin aivan ok opettaja. Kehuja olen kuullut niistä Viron puolella järjestettävistä kursseista. Intensiivikurssi antaa aina enemmän kun että itse yrittäisi kaiken kokeilemisen kautta oppia, no, eiköhän kaikki vakavammin harrastukseensa nämä tiedä. - Kameraseuralainen
Harrastajakuvaaja kirjoitti:
Kyselin vähän kursseista ja kyllä siellä käydään läpi aika kattavasti Photoshoppi. Aika paljon kuvaan, mutta viime aikoina on entistä enemmän alkanut kiinnostamaan kuvien editointi, Paint Shop Prota olen käyttänyt, mutta Photoshoppi lienee parempi jos vakavammin haluaa oppia kuvien jälkikäsittelyn. Itse olen jo vuosia kuvannut ja mitä nyt kamerassa voi säätöjä tehdä niin siihen se on jäänyt.
Kyselin vähän kaverilta joka on Kameraseuran toiminnassa mukana ollut, niin aivan ok opettaja. Kehuja olen kuullut niistä Viron puolella järjestettävistä kursseista. Intensiivikurssi antaa aina enemmän kun että itse yrittäisi kaiken kokeilemisen kautta oppia, no, eiköhän kaikki vakavammin harrastukseensa nämä tiedä.Aika samoilla ajatuksilla myös täällä. Tunne Liisa Söderlundin Kameraseuran toiminnan kautta ja voin suositella, loistava opettaja!
- Valokuvailua
Huomasin että Jyrki Vesa opettaa henkilövalokuvauksen kurssilla:
http://www.kskoolitus.com/henkilovalokuvaus.html - Saarlane
Plaza.fi:ssä oli hyvä artikkeli laajemmin Saarenmaasta, kannattaa lukea:
http://plaza.fi/ellit/liikunta-ja-terveys/liikunta-ja-hyvaolo/liikunnallinen-loma-saarenmaalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859