Jag är en finsk kille på 25 år som söker svenskspråkiga vänner för att förbättra min muntliga svenska. Jag är från huvudstadsregionen. Hoppas att det inte stör att jag har Aspergers syndrom. Din ålder spelar ingen roll.
Svenskspråkiga vänner sökes
2
845
Vastaukset
- Just me
- Potentiell vän :)
Hej, jag skulle också vilja bekanta mig med personer som har svenska som modersmål, var du finlandssvensk eller talar enbart svenska! Jag är en 19-årig kvinna och studerar nordiska språk. Jag bor i Vanda, så det vore fint om du bodde i Vanda, Helsingfors eller Esbo och var svenskspråkig :) Jag letar främst efter kvinnliga vänner, så söker jag inte pojkvän. Jag är absolutist och mina intressen är böcker, konst och svenska språket, och jag är också pålitlig och lever enligt hyfs och vett, det hoppas jag också du gör. Du måste vara PÅLITLIG, det är jag också. Åldern spelar i sin tur ingen roll! Du kan vara hur gammal som helst, jag kommer bra överens med äldre personer också. Om du är intresserad, skriv till mig, var så god :) Sen kan vi ses då och då, efter att ha bekantat oss med varandra.
Min e-postaddress är [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 195954
- 55752
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119672- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?14496- 49493
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55465
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11450