Vonko lentää yhden välin kesken Interrailmatkan?

Mies vm. -82

Hei! Olen ajatellut ostaa ensi kesäksi Interrail -kortin (10pv/22pv) ja seuraavanlaista reilireissua:

JUNALLA: Lontoo - Pariisi - Berliini, josta LENTÄEN -> Roomaan, josta taas JUNALLA -> Nizza -> Barcelona -> Valencia -> Lissabon.

Kysymys kuuluu, voinko lentää yhden välin reilireissustani? Eli voinko ilman lisämaksuja (lentolipun hintaa lukuunottamatta) jatkaa samalla Interrail -kortillani matkaa Roomasta, vaikka aiempi junamatkan pääteasemani on ollut Berliini. Vai täytyykö junamatkan jatkua yhtenä maantieteellisenä viivana alusta loppuun asti, ilman katkoksia?

1

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eu01

      Voihan tietysti. Kymmennen valitun päivän ajan se on voimassa missä vain, kukaan ei kysy mistän olet tullut ja miten haluat jatkaa, tavallaan "verkkolippuna" se toimii.

      Eri asia on, että jos osaa fiksusti yhdistää lennot ja junamatkat voi jopa säästää käyttämättä interrail-lippua ollenkaan. Netistä saa näet hyvin edulliset tarjousliput (kerta-liput) tietyille junaväleille, täytyy vain tuntea ne systeemit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      85
      2350
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1940
    3. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      80
      1729
    4. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      77
      1502
    5. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      26
      1254
    6. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      48
      1233
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      77
      1221
    8. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      46
      1197
    9. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      48
      1108
    10. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      59
      1101
    Aihe