onko kellään kokemusta/tietoa karkeekarvasen saksanseisojan ja suomenajokoiran risteytksestä ? saakohan tuollaisesta kuina hyvän ajokoiran ? jänistä olis tarkotus ajattaa mutta kuinka se mahtaa sitten oppia ? kun emä on saksanseisoja ja isä suomenajokoira ja toi seisoja on kumminkin enempi lintukoira riista verisiä kummatkin vanhemmat isä valio ajokoira.
Vastaukset 2
- koiramees
mitä tuosta tulee, tuleeko mitään. Aika näyttää jos ei kukkapenkki kutsu.
- jänispiiska
Kyllä siitä saa ajavan kovalla käytöllä. Velipojalla samanlainen ja ajaa mm. kettua ja jänistä. Sakemannilta perittyä todella lennokas ja nopea ilmavainuinen ajotyyli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4512036- 1581318
- 761202
- 941193
- 1141157
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1871103- 100793
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58756- 47743
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57674