ajokoiran alku

mehtäsika

onko kellään kokemusta/tietoa karkeekarvasen saksanseisojan ja suomenajokoiran risteytksestä ? saakohan tuollaisesta kuina hyvän ajokoiran ? jänistä olis tarkotus ajattaa mutta kuinka se mahtaa sitten oppia ? kun emä on saksanseisoja ja isä suomenajokoira ja toi seisoja on kumminkin enempi lintukoira riista verisiä kummatkin vanhemmat isä valio ajokoira.

2

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koiramees

      mitä tuosta tulee, tuleeko mitään. Aika näyttää jos ei kukkapenkki kutsu.

    • jänispiiska

      Kyllä siitä saa ajavan kovalla käytöllä. Velipojalla samanlainen ja ajaa mm. kettua ja jänistä. Sakemannilta perittyä todella lennokas ja nopea ilmavainuinen ajotyyli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      1999
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      308
      1191
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      999
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      829
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      809
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    Aihe