Hei kaikki kauriit!
Mulla ois yksi kysymys teille. Olen itsekin kauris ja olen huomannut, että en yhtään tule parin merkin kanssa toimeen vaikka kuinka yrittäisin. Muuten olen tosi sosiaalinen ja ihmisten kanssa hyvin toimeen tuleva, mutta vesimies- ja kaksosnaiset käyvät hermoille! Vesimiesnaiset vaikuttavat kauriin silmissä pinnallisilta ja liian huomionkipeiltä, ja kaksoset puolestaan vastuuntunnottomilta sekä heikoilta. Oinasmiehet puolestaan ovat liian itsekkäitä, joten joudun heidän kanssa helposti riitoihin. Onko teillä muilla joitain merkkejä, joiden kanssa ette yksinkertaisesti tule toimeen?
Mulla ois yksi kysymys teille. Olen itsekin kauris ja olen huomannut, että en yhtään tule parin merkin kanssa toimeen vaikka kuinka yrittäisin. Muuten olen tosi sosiaalinen ja ihmisten kanssa hyvin toimeen tuleva, mutta vesimies- ja kaksosnaiset käyvät hermoille! Vesimiesnaiset vaikuttavat kauriin silmissä pinnallisilta ja liian huomionkipeiltä, ja kaksoset puolestaan vastuuntunnottomilta sekä heikoilta. Oinasmiehet puolestaan ovat liian itsekkäitä, joten joudun heidän kanssa helposti riitoihin. Onko teillä muilla joitain merkkejä, joiden kanssa ette yksinkertaisesti tule toimeen?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olen samaa mieltä vesimies ja kaksosnaisista vaikka en kauris olekkaan. Olen eräs toinen sarvipää.. =)
semmonen että en tuu toimeen kalojen kanssa, tulee typeriä riitoja kokoajan pikkuasioista. ja kalat luulee olevansa aina oikeassa ja on niin negatiivisia. oinaitten kanssa tuun joskus toimeen vaikka molemmat onki välillä jääräpäisiä.Parhaiten ymmärrän härkää ja ollaan samalla aaltopituudella. mun sisko on kaksonen ja senk aa tuun välillä toimeen vaikka välillä suututaan pikkuasioista :) keiden kanssa te tuutte aprhaiten toimeen?
Parhaiten tulen toimeen Jousimiesnaisten kanssa. Miehistä härkien kanssa.
tulen toimeen härkien kanssa, samoin kalojen kanssa huumoria riittää, mutta todellakin ärtyvät helposti.
Neitsyet, kaksoset ja ravut ovat mukavaa seuraa=)
Samoin toisen kauriin kanssa ajatukset menevät hyvin yksiin.Jouskarin kanssa voi puhua kaikesta.
Olen itse kauris, nouseva jousimies.
En oikein voi sietää vaakanaisia kun ovat välillä niin pinnallisia. Vesimies on minusta jotenkin vaikeasti lähestyttävä, mutta toimeen tulen. Oinasmiehet ovat taas todella ylimielisiä ja itseään täynnä, mutta heihinkin olen joskus rakastunut ja saanut tutustua siihen herkempään puoleen.Joskus loukkaannun neitsyt-ystäväni suorasanaisuudesta, mutta hän onkin nouseva leijona ja todella huomionkipeä.
Kaksosten kanssa tulen hyvin toimeen=)
Naispuolisista mukavimpia ovat Rapu,leijona ja kauris. Vähiten kaksonen ja oinas. Miespuolisista eniten vetoaa leijona,rapu ja oinas. Vähiten ehkä kaksonen. :)
...erittäin hyvin mieskaksosten kanssa. Olen ollut neljä vuotta naimisissa kaksosten kanssa. En tiedä, mutta tämä mies ei ole siitä tylsimmästä päästä. Aina sattuu ja tapahtuu jotain.
Vesimiehistä itselläni ei ole kokemusta mutta karvaimman kalkin sain eräästä neitsyt-naisesta. En ole kuuna kullan päivänä nähnyt tai oikeammin kuullut pahempaa narisijaa. Mikään ei kelvannut eikä ollut hyvin. Työttömyyskorvaukset olivat liian pienet. Kukaan ei auttanut muksujen hoidossa. Mies saattaa pettää kun käy töissä. Kukaan ei auta kotitöissä. AAAAARRRGGH!!!!
Lisäksi itselläni on vaikeuksia jousimiehien kanssa. Se jousimies mistä omaan kokemusta on oikea tuulimyllyn lämmittäjä. Mitään ei tehdä loppuun vaan aina suunnitellaan uutta ja uutta. Huh huh!
Ihme kyllä leijonien, rapujen ja yllätys yllätys jousimiesnaisten kanssa ei ole mitään ongelmia ollut. Johtuiskohan siitä, että tuntemani jousimiesnainen on ammatiltaan insinööri ja erittäin järkiperäinen ihminen :)
Kait aina tulee vastaan merkkejä joiden kanssa vain ei synkkaa. Ja sitten joukossa on tietysti se poikkeus joka vahvistaa säännöt.
No mitähän tohonkin sanois, itse olen oinas ja mieheni on kauris, mikään päivä ei ole kuiva, tylsä ja tapellaankin. Anteeksi osataan antaa. Se on itsestä kiini voiko olla sosiaalinen muita kohtaan. Anteeksi osaavat tulevat toimeen oli ne mitä tahansa horoskoopiltaan. :-)