Tietääkö joku mitä maksaa tupakka Dubaissa ?
Tupakan hinta
omat mukaan?
134615
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Merkistä riippuen 20-30 €, Paris Hiltonin alastonkuvalla oleva aski Kingston 100 mm ja lehtikullalla päällystettyllä filttrillä maksaa euroiksi muutettuna noin 220 €. Ei kun polttelemaan niitä.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6950614
Taidan ruveta tupakoimaan, jos se noin halapaa on.
Viime viikolla ostin pari askia Burjumanin tupakkakaupasta, hinta oli AED 9/ aski. Kannattaa joka tapauksessa ostaa tulo tax freestä.... Vaikkakin hinta on kyl vissiin sama.... (ostamani merkki oli Davidoff)
Hei !
Nyt löytyi hinnasto kaikille kiinnostuneille.
Tässä linkki:
http://www.dubaidutyfree.com/Listings-09.pdf
Tulin tänään Dubaista ja tupakka maksaa kaupassa halvimmillaan 43 dirhamia kartsa merkistä riippuen !
Ostin ite kentältä 18 eurolla kartsan ja jouduin toteen että kallis oli verrattuna siihen milla sai kaupasta !
Dubain kentältä ostin lähtiessä L&M:n kartongin muistaakseni 38 dirhamilla, joten ei oo hinnalla pilattu.
pilattu hinnalla L&M ! se kentältä ostamani oli davidoff merkiltään. Ilmeisesti väärä merkki vaan valittu !
Eli helmikuussa 2010 kävin dubaissa. L&M kartsa maksaa kaupassa 50DHS (10e), Marlboron 75DHS( 15e)
Myös halppis merkkejä oli PINE 35DHS (7e) ymsyms.
Kannattaa ehdottomasti ostaa lentokentältä. L&M kartsa 38DHS, Marlboro 60 jne.
saako dubaista 15v poika ostettua tupakkaa? ja onko se tupakka siellä oikesti noin halpaa?
Älä edes yritä ostaa, ikää pitää tulla muutama vuosi lisää. Rangaistus voi olla kovakin, niin myyjälle kuin ostajallekin. Halpaa on, mutta eikös tupakka ole halvempaa vaikkapa Venäjällä. Parempi olisi olla kokonaan tupakoimatta!
Tuleeko muka alaikäiselle ostajallekin rangaistus jos ostaa tupakkaa?? Ja kyllä minä epäilen että myyvät vaikka ikää on 15v.
ei ole noin itsestäänselvää että 15-vuotias saisi röökiä ostettua. itelläni kysytään aika usein paperit röökiii ostaessa ja ikää on 24 vuotta.