Koska hän jatkuvilla avauksillaan ihan itse ylläpitää Kervisen asiaa ja tulee näin ollen hyvin kalliiksi kaupungillemme. Media-agentin on hyvä ymmärtää, että jatkuva kaupungin virkamiesten puolustaminen väärissä teoissa tulee huikean kalliiksi ja asioiden peittely ( Vanhasen seurapiirin asiat reilusti esillä ) vain nostaa hintaa ylöspäin.
Media-agentti keskittyy nyt vain muihin Kotkan asioihin, eikä aloita lempiobjektistaan enää uutta kallista ja aikaa vievää juupas eipäs juupas eipäs aloitusketjua.
Media-agentti keskittyy nyt vain muihin Kotkan asioihin, eikä aloita lempiobjektistaan enää uutta kallista ja aikaa vievää juupas eipäs juupas eipäs aloitusketjua.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Media-agentti=Asko Kervinen=Harald Hirmuinen. Helppo, halpa ja kannatettava pyyntö siis itsesi toteuttaa.
ketjussa sitten teet, joka myös kuulut samaan sakkiin ?
Kerro vielä ystävällsiesti mihin sakkiin kuulun ?
kuulut siihen sakkiin joka kuvittelee päässään olevia asioita todeksi, eikä eroita totuutta ja kuvitelmaa itsessään. sun mielestä kaikki on yksiä ja samoja kirjoittajia, miksi?
Tsekkaa vähän eri viestien postausaikoja ja kirjoitustyyliä pidemmällä aikavälillä, niin sinun ei tarvitse aina olla pelkän luulon varassa.
profiloi sitten meidän kolmen profiilit ja kirjoitusajat vaikkapa tammikuun ajalta. Aika alkaa nyt !
Aihetta jokseenkin enemmälti.
Enpä viitsi kerätä dataa, jo otsallakin näkee mistä on kyse. Eikä asialla ole mitään sellaista kiinnostavuutta, joka ansaitsisi panostusta. Pahoittelen, en voi edistää asiaasi. Tervettä mieltä.
ottaaks joku päähän?
Profiloija X=Media-agentti=hemmo
tarvitse alkaa keräämään, otat läppärin mukaan kaupungille ja menet tapaamaan Askoa. Ja siinä rupatellessanne mukavia syötät dataa , otat kuulokkeet korville ja kutsut kuuleeko, kuuntelen, täällä agentti 007, onko Media-agentti linjoilla. Jos satumme tulemaan saman aikaisesti näytölle, on sinulla tietsikan järjestelmässä ristiriitaisia sovelluksia hakemasi tiedoston kanssa, jotka voivat aiheuttaa päälekkäisiä ohjelmia ja tekstejä näytölle.
Aihetta myöhäisempänä.
Miksi hannaat enemmitöä vastaan? Miksi et tue yhteisöä?
Kervinen on väärässä, ehkei ihan kaikessa mutta asiat on loppuun käsitelty jotenka lopeta sinäkin ja luovuta oikeusvoiman edessä! Kirjoita vaikka runoja.
Ja lausua siellä runon :
On mulla paljon koneessa dataa
Mutta mielummin söisin hyvää lihapataa
Koneessa piilee usein ärhäkkä viruspiikki
koska järjestelmissä viihtyy nörttifriikki
Siksipä tarkista päivitykset ja koodit
Ettei näytöllä soi liikaa samat oodit
Lihapata maistuu oikein hyvälle
Pääsikö kukaan mistään jyvälle
Sitten äkkiä pois ruuhkaiselta torilta ettei kaupungin sedät hermostu. Yhteisö ainakin on saannut päivittäisen kulttuuriannoksesnsa.
Kuka on kuka ja kuka ei ole se, jota epäilet, että se on sama, joka ei olekkaan sama henkilö, vaan ihan toinen, joka ei liity kyseiseen henkilöön, jonka epäilet olevan sama kuin äskeinen, mutta ei olekkaan se henkilö.
Mutta mitäs sitten, jos Media-agentti onkin nainen?
eix fiilari tiiä mitä naisille tehään?
Järjestäytynyt yhteiskunta vaati demareiden erottamista.
meinaa alkaa vanhat loppua. nyt tarvittais akka energiaa
Jospa sieltä löytyisi ideoita kotkalaiseen elämämenoon.
taas uuden ketjun, jotta pääsee hämmentämään jälleen yhteisön työrauhaa. Media-agentin pitäisi mennä ulos lumitöihin ja purkaa se uho jättimäisiin kinoksiin.