Vaikuttaisi aika mielenkiintoiselta tuo uusi Fiat Doblo näin perheellisen näkökulmasta. Ilmeisesti kesällä Dobloa alkaa saamaan jos Suomestakin. Varustelu vaikuttaisi olevan kattava, mm. ESP, aut. ilmastointi, ym. vakiona. Ja tilaakin löytyy melkoisesti ja tarvittaessa penkkejä saa 3 riviin. Onko kenelläkään käsitystä, että mihin hintahaarukkaan uusi Doblo mahtaa mennä, jos ajatellaan bensakonetta? Mikään tykkihän se 1.4 litrainen kone ei ole, mutta kyllä silläkin eteenpäin pääsee.
FIat Doblo 2010
Koeajoa odotellessa
51051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja sai kaikin puolin hyvät arvostelut.Hyvät valot,hyvä äänieristys,hyvät penkit,henkilöautomainen sisältä ja
ajoltaan.Ja laatuarvosanakin hyvä.
Sen verran oli meteliä että korvissa metelöi vielä pitkään. Täytyy jatkaa tutkailua, ehkä Kia Sportvagon olisi seuraava, 7-v takuu. Nyt Croma 2007 Business Aut käytössä ja tarvitaan automaatti vaihteisto tähän huusholliin.
Meteliä??Millähän sinä ajoit?Tai mistä se meteli tuli?
Ja mihin vertaat?
Kyseinen huomattavasti hiljaisempi kuin Doblo. Melu selvästi ovista ja alustasta. Kiihdyttäessä diisseli metelöi enemmän kuin mitä voi hyväksyä. Melu on niin kuin sanotaan vaikea mitata.
No mitä ne testaajat sitte kehui äänieristystä?