Paleltunut korva

Olin ulkona, tietenkin ilman pipoa ja nyt on sitten oikeanpuoleinen korva paleltunut eilen, ihan tulipunainen ja turvonnut.. Olen laittanut korvaan rasvaa ja antanut sen sitten olla. Meneekö tämä itestään ohi vai..?
32072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tapahtui vain tänään. oikea korva myöskin. menikö ohi?

Äänestä

näin myös minulla! :D oi miksi en käyttänytkään pipoa... kyllähän sen ohi pitäs mennä, ootelkaa nyt hetki ja jos ei parane niin lääkäriin.:)

Äänestä

Mullakin sama juttu... heräsin yöllä korvan äärettömään kipuun :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palellutti korvansa kirjoitti:

Olin ulkona, tietenkin ilman pipoa ja nyt on sitten oikeanpuoleinen korva paleltunut eilen, ihan tulipunainen ja turvonnut.. Olen laittanut korvaan rasvaa ja antanut sen sitten olla. Meneekö tämä itestään ohi vai..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu