ensinnäkin olen havainnut jonkinlaista riippuvaisuutta tuohon alkoholiin. 4 vuotta vedellyt lähes päivittäin kaljaa vähintään. ilman olen pystynyt olemaan korkeintaan 3 viikkoa, sen jälkeen sitten ollut sellainen olo ettei muuta kuin viinaa naamaan. ilman kun olen ollut, on ollut masentuneisuutta, ahdistusta, paniikkikohtauksia...
sitten tarpeeksi kovassa humalassa tappeluhalut nousevat korkealle. monissa tappeluissa olen ollut, aluksi itse haastan riitaa ja odotan että toinen mojauttaa pari kertaa naamaan, tämän aikana ikään kuin odotan oman aggression nousevan tarpeeksi korkealle, sen jälkeen rähinä on valmis ja vetelen suoria naamaan niin kovaa kuin lähtee ja potkimisella sama juttu. nämä ovat menneet vaan baaritappeluiden piikkiin.
mitähän hemmettiä tässä tekisi?
sitten tarpeeksi kovassa humalassa tappeluhalut nousevat korkealle. monissa tappeluissa olen ollut, aluksi itse haastan riitaa ja odotan että toinen mojauttaa pari kertaa naamaan, tämän aikana ikään kuin odotan oman aggression nousevan tarpeeksi korkealle, sen jälkeen rähinä on valmis ja vetelen suoria naamaan niin kovaa kuin lähtee ja potkimisella sama juttu. nämä ovat menneet vaan baaritappeluiden piikkiin.
mitähän hemmettiä tässä tekisi?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mun periaate on: ei haukku haavaa. Se joka lyö toista ensin, on täys homo.
Oletkos sinä Oolofi koskaan ollut äitisi lisäksi kenenkään muun naispuolisen kanssa missään tekemisissä?
Tuolla aiemmin kerroit jotenkin oudosti olevasi sen äijälaumasi kanssa naimissakin...Mitä te humalassa teette?
Tuli vaan mieleen, kun sinussa on jotenkin muutakin poikkeavaa, kuten ne ruumiista irtoilemisesi jne..
niin silti idiootti olen. ei se mitään muuta vielä ainakaan :D
Mitäs vittua se sulle kuuluu ja miten se tähän aiheeseen liittyy?
kun tässäkin ketjussa yhden nimeät täys homoksi, ja toisen ranskalaiseksi hinttariksi.
Meinaan vaan, ottia tuota, monet kaapissa noin tekeytyvät muuksi, kuin ovatkaan.
Olet sitä alkoholistityyppiä, joka muuttuu väkivaltaiseksi humalassa. Ratkaisu on yksinkertainen... mutta jos et halua lopettaa juomista, vaikea.
Niin kauan kuin juot, ongelmasi tulee menemään pahempaan suuntaan. Toivottavasti ymmärrät tämän, ennen kuin teet jotain peruuttamatonta vahinkoa itsellesi tai toiselle ihmiselle, ja pilaat loppuelämäsi.
perusteella voin vakuuttaa, että nykyisellä linjallasi eteen tulee päivä, jolloin mitättömänkin näköinen tyyppi teloo sinut hakkelukseksi, tai päästää ilmat pihalle.
Jokainen kohtaa parempansa, ennemmin tai myöhemmin.
Tunnen kolmekin kaltaistasi pullistelijaa, kännissä aina räyhäävää muskelimiehen tyyppistä.
Yksi on tapettu, toinen sai aivovamman, ja kolmas on yksisilmäinen.
Kaikkki tulosta kännisistä riidanhaastamisista.
Kannattaa juoda punkkua, se ei aiheuta väkivaltaista käyttäytymistä. Ongelma selvästi on se, että juot ns. rähinäviinaa.
Ei vittu, taidat olla joku ranskalainen hinttari?
Tosimies yrjöää punkusta.
- lopettanut - , kyllä ymmärrän tuon, mutta kun siinä vaiheessa (tarpeeksi kovat promillet) koko asia on niin yhdentekevä, ajattelen vasta jälkeenpäin suht selvänä että sen on loputtava. mulla tuntuu tämä menevän näin, jos jätän alkoholin -> saan alkaa vetämään lääkkeitä naamaan, että pystyn edes kaupassa käymään. muuten makaan vaan sängyn pohjalla ja mietin, millon viikatemies tulis noutamaan mut. elämä vaan hurahtaa ohi, kun en yksinkertasesti jaksa tehdä mitään, mistään saa mitään iloa.
----+ , aivan varmasti.
punkkua juonkin joskus hyvässä seurassa. yksin ollessa sitten menee kaljat, 50% viinat ja niin edelleen.. baareissa drinkit. yriitän itekin miettiä, että mistä tää käytös johtuis.. kun on nii aggressiivinen. muuten menee ihan hyvin, mutta voiskohan jostain sellasesta johtua jos lapsuudessa eläny perheväkivallan keskellä, sieltä sit tuo hakkaamisen tarve tullut ja mielihyvät siitä
Joopa joopa joo.
Saat mielihyvää hakkaamisesta? Oletko kenties masokisti?
no en ole masokisti
Jospa olisit paljastamatta enempää totaalista tietämättömyyttäsi. Itsesi vuoksi.
Kiitos.
Minäkin tunnen semmoisia idiootteja jotka kännipäissään alkaa hakkaamaan. Mitä semmosessa tilanteessa oikein pitäisi tehdä?