Poliisin tuore tiedote
http://www.poliisi.fi/poliisi/krp/home.nsf/pages/3C9C912CB0C6B3D0C22574280036EA45
http://www.poliisi.fi/poliisi/krp/home.nsf/pages/3C9C912CB0C6B3D0C22574280036EA45
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
no huhhuh..:
"Jäsenet ovat tiedustelleet poliisilta, miten tulee toimia kun suosittelijat (sponsorit) soittavat ja vaativat perumaan tehtyjä rikosilmoituksia"
ei näytä plontzojen tilanne hääviltä
Vanhan kertausta (vrt. mm. Tuusulan todistelut).
... huru-ukkojen "peru rikosilmoitus" -lomaketta on tullut poliisille?
Ja mitaan ette voi...
tai lopeta väärien tietojen levittely.
PLONTZOJEN ON MAKSETTA EIKÖS JUU, KAIKEN MITÄ PLONTZO RIKOKSILLAAN VELKAANTUU.......
ja tääs lähtee kovaa ja korkealta.....kertosäettä
PLONTZOJEN ON MAKSETTA EIKÖS JUU, KAIKEN MITÄ PLONTZO RIKOKSILLAAN VELKAANTUU.......
KUSETETUT RAHAT NE TAKAISIN MAKSETAAN, VIIMEISTÄÄN KUN ULOSOTTO PLONTZON OVEEN KOLKUTTAA....mikä oikein onkin!
paljonko eok on näyttänyt toteen niitä erilaisia sivuillaan julkaistuja väitteitään?
Kaikki eok:n tiedotteet näyttävät olevan nimittäin samalla tavalla kysymyksen muodossa kuin tuo Adan toteamus. Mene ihmeessä sinne eok:n foorumille huutelemaan samaa kommenttia. Ihan kato tasapuolisuuden nimissä.
... käyty keskustelua aiemminkin. Tässä eräs niistä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8515623
Ja mitaan ette voi...
AF: Plagiointi eli kirjallinen varkaus
on lain mukaan kiellettyä.
Olisiko se vasta veto poliisin soittelulle WinCapitalaisille ,että pitää tehdä rikosilmoitus ja niitä onkin aika
paljon ,mutta miksi poliisi ei kerro kuinka paljon niitä on jo peruttu,koska niitä onkin
melkoinen määrä tullut viimeaikoina........
* pankin palkkioita 2 966 000 euroa
No nyt ymmärtää miksi MB antoi wincapitalle VIP jäsenyyden,eli aika kannattavaa hommaa tuo rahan puliveivaaminen.
Alkaako poliisi nyt karhuamaan myös MB:ltä palkkioita takaisin,koska sen kautta kulkeneet jäsenten sijoitukset ovat rikollista rahaa.
""Joitain yksittäisiä jäsenten panoja ja nostoja jäsenille on tapahtunut myös pääepäillyn henkilökohtaisen tilin kautta.""
No hyi hyi,mitäs se tämmöinen sisäpiirikauppa pitää sisällään.
""maksuja vedonlyöntiyhtiön pelitilille 1 051 000 euroa.""
Ja vedonlyöntikään ei sitten ollut Hannulla oikein hanskassa. Poliisin tiedotteiden mukaan vedonlyöntifirmasta ei ole tuloutettu giiclubille senttiäkään.
Poliisin uusimmassa ei enää mainittu rahankeräysrikosta. Mikäli se on jätetty kuvioista kokonaan kasvaa petettyjen mahdollisuudet saada mitä merkittävimmässä määrässä rahansa takaisin. Enää ei tarvitse osittaa ns. vilpittömyyttään kuten asia rahankeräysrikoksen osalta olisi ollut jos rahojaan olisi takaisin halunnut. (vrt EU:n direktiivi)
KÄOn mielestä H.K.:ta epäillään todennäköisin syin (vahvempi kuin syytä epäillä-termi) mm. törkeästä petoksesta. Tuo mm. tarkottaa että on muutakin, mitä, jää nähtäväksi.
Kiva, kun poliisikin lopulta kävi vastaiskuun, on jännempää.
Törkeä petos on muuten aika paha juttu.
Kyllä perusteltu vilpitön mieli pitää silti osoittaa, muutoin osallistut petokseen.
Tässä se nähdään taas tarkoitushakuinnen tiedottaminen:
Vedonlyöntiin siirrettiin todellakin yli miljoona euroa. Tällä alkupääomalla tehty tuotto meni sitten pääomaksi valuuttakauppaan. Koska kassassa oli riittävästi rahaa, niin tuottoja oli turha siirtää takaisin noilta vedonlyönti ja valuuttakauppa-alustoilta MB:hen. MB:ssä oli tilillä tarpeeksi rahaa maksaa tuotot suoraan. Tämä MB:n tili oli niin sanottu "puskuritili", tavallaan ns. käteiskassa. Jos se olisi meinannut mennä tyhjiin, olisi offshore -yrityksestä laitettuu rahaa lisää.
Nythän tätä ei tarvinnut tehdä koska kassan varat riitti pyörittämään toimintaa ja ISOT RAHAT ovat olleet koko ajan OFFSHOREN suojissa. Niihin ei asiattomat pääse käsiksi.
Tässä myös säästettiin, koska näättehän jo miten paljon MB otti tilisiirroista maksuja itselleen. n. 100 miljoonasta melekin 3 000 000, hieman alle 3 prosenttia siis.
Tässä on teille vastustajille niitä todisteita, KRP OMASSA TIEDOTTEESSA! Kiitos KRP. PItää vain osata tulkita noita tiedotteita.
Lisää klubilaisille mukavia paljastuksia on tiedossa. Olen sitä mieltä, että minulla olevien tietojen mukaan tulkintani ovat oikeita.
T: [email protected]
Vai alkupääomaksi... hahahahahhah.... ja sitten siirrettiin valuuttakauppaan....
Hannu varmaan soitti vedonlyöntitoimistoon ja ilmoitti että voitteko siirtää ne miljoonat mitä ole harjannut hevosilla suoraan valuuttaalustalle tälle ja tälle brokerille... turha niitä on kierrättää oman tilin kautta...
Vittu että olet sinä TYHMÄ IHMINEN! Tuommoiset joutaisi pistää torille jalkapuuhun ihmisten nauretaviksi ja syljeskeltäviksi.
Tää on paras :
Lisää klubilaisille mukavia paljastuksia on tiedossa. Olen sitä mieltä, että minulla olevien tietojen mukaan tulkintani ovat oikeita.
Vai oot sitä MIELTÄ että..... TULKINTANI.......plaaplaa
Varmat on pohjat!
Kailajärvi on valmistunut Raision ammatillisen kurssikeskuksen tietotekniikkalinjalta.
Kaikki muu onkin sitten täyttä sontaa.
- Ja lisäksi hän on superälykäs. Hän on myös käyttänyt hypnoosia lisätäkseen henkisiä kykyjään, kuten Youtubesta löytyvältä videolta käy ilmi, Kavonius sanoo.
KIRJOITAT:
"Lisää klubilaisille mukavia paljastuksia on tiedossa."
Oletko sadisti, koska varmana tietonasi kertomat WinCAPPUTT Plontzo-Pluntzureille tulevat LUUBBILAISTEN vankeus ja vahingonkovasvastuut, eivä ainakaan omasta mielestäni ole "mukavia paljastuksia"!
"Vedonlyöntiin siirrettiin todellakin yli miljoona euroa. Tällä alkupääomalla tehty tuotto meni sitten pääomaksi valuuttakauppaan"
Näinkö kävi. Ja todennäköisnpäähän on että Hannu hävisi käytännössä kaiken vedonlyöntipääoman. Poliisin tiedotteessa ei kerrota että vedonlyöntifirmoista olisi siirretty voittorahoja silloisen giiclubin tileille.
Koska Hannu Hävisi asiakkaittensa rahat vedonlyönnissä, hän kehitti winclubin ja valuuttaponzin jatkaakseen rahankierrätystä taskusta taskuun.
Usko nyt hyvä mies/nainen että Hannun bisnekset perustuivat vain ja ainoastaan petokseen ja pyramidipeliin. Poliiisin keräämät todisteet rahaliikeenteestä todistavat että :
-Klubin Moneybookers -tilille on siirretty vuosien 2004 - 2008 aikana 99 027 000 euroa. Klubin tilillä on ollut rahaliikennettä 6 368 eri Moneybookers -tilin välillä.
Winclubilta sijoittajille:
-Tiliotteelta on laskettu, että klubin tililtä on siirretty rahaa yhteensä 3 337 eri tilille. Tililtä lähteneestä rahasta vähintään 50 000 euroa on siirretty 347 eri tilille, joista vähintään 100 000 euroa on siirretty 175 eri tilille ja yli miljoona euroa siirretty 6 eri tilille. Yhteensä näille 347 tilille on siirretty yli 50 miljoonaa euroa eli yli puolet koko tilin kautta kulkeneesta summasta. Tiliotteen mukaan 500:lle eniten nostaneelle tilinhaltijalle on siirretty yli 68 miljoonaa euroa eli yli 75 prosenttia koko summasta.
Eihän tässä kukaan ole kieltänyt noita lukuja. Nuo on varmaan ihan oikein selvitetty. Mutta kun hyvät median ja KRP:n sokaisemat ihmiset ette osaa tulkita noita oikein!
MIksi ihmeessä ne rahat olisivat pitäneet siirtää MB:n kautta valuuttakauppaan, kun siihen on voitu käyttää suoraan offshore yrityksen (ei mitenkään sidoksissa jäsenhallinnasta vastanneeseen klubiin) tiliä.
Edelleenkin rahaa on liikkunut varmasti noiden KRP:n lukujen mukaan, mutta kyse on vain ollut "käteiskassasta". Eihän esim. kaupassakaan koko ajan vatkata rahoja pankkiin ja takaisin. Pankkiin mennään vasta kun kassatilanne niin vaatii.
Miten se voi olla noin vaikeaa tunnustaa että tämä on täysin mahdollista (onhan se, koska juuri noin on toimittu)? Teille on vihjailtu monta kertaa että totuus on hyvin yksinkertainen ja tässä teille on se, TOTUUS:
MB oli käteiskassa ja offshoressa ovat ne päävarat. Nämä varat ovat väärinkäyttäjien tavoittamattomissa ja sieltä maksetaan aikanaan myös tuotot.
Klubin ulkopuoliset eivät voikaan mitenkään tietää näitä asioita, ja kahdesta syystä se on heille niin vaikea ymmärtää:
1. He ovat päättäneet että kyseessä on huijaus. Kateellinen mieli sanoo että sen on pakko olla koska ihmiset ovat toteuttaneet unelmiaan sen avulla
2. Jääräpäinen usko KRP:n ja median tekemään kuvaan on oltava heidän mielestään totta, koska he eivät ole edunsaajia. Jos en minä saa, ei saa saada muutkaan.
Tässä yksinkertaiset mutta todelliset perustelut ja todisteet toiminnan laillsuudesta. Enää puuttuu vain käräjäoikeuden päätös. Tosin syyttäjä vie tätä varmasti korkeimpaan oikeuteen (jos saa luvan) koska totuus ei ole heille mieleinen.
T: [email protected]
tulkitsi "raamattua".
Tässä tapauksessa piru itse petturi ja ryöväri.
olet trolli
LOPETA
Yritä pysytellä pimeällä sisällä ja päiväsaikaankin koita pitää muutama turvamies mukana. Ei tämä sinun paskasi enää kauvaa uppoa tunkkeihin.
""MIksi ihmeessä ne rahat olisivat pitäneet siirtää MB:n kautta valuuttakauppaan, kun siihen on voitu käyttää suoraan offshore yrityksen (ei mitenkään sidoksissa jäsenhallinnasta vastanneeseen klubiin) tiliä".
OK,no tässähän sinä tulet kertoneeksi että wincapitan MB tiliä ja sillä olevia 99 027 000 euroa käytettiin pyramidipeliin jossa raha kiersi taskusta taskuun.
Sitten oli nämä offshore yritykset erikseen jotka saivat rahoituksensa jotain toista kauta.