Lufthansa Kaljat

Kaljaa

Maksaako juomat Lufthansan reittilennoilla ??

T : ilmainen känni

5

692

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LH:N ASIAKAS

      Moro, eipä taida maksaa vieläkään. Mutta eiköhän lentoemot pidä siitä huolen että et pääse kännejä vetelee.

      • F Plus tasojäsen

        Siinäkin suhteessa suotta fanitettua valtionyhtiötä etevämpi. Oluet on myös hyvätasoisia saksalaisoluita, lasipulloista! Jos nyt ei ihan känniin asti parin tunnin lennoilla pääse, niin tarvittaessa pieneen pöhnään ainakin - sen verran hyvä on palvelu. Viiniä saa myös jos maistuu, ja usein yllätyksiä, kuten pääsiäisenä suklaapupu ym.


    • p

      ei maksa ei.

    • Matkustava

      Lennoilla kaikki ylimääräinen saisi olla maksullista. Minä en millään viitsisi maksaa muiden juomista ja syömistä lippujen hinnoissa, koska noin lyhyillä lennoilla niitä en itsekkään tarvitse. Jokainen maksakoon oman matkalaukkunsa ja syöminkinsä. Jos vaan siten saadaan muutamakin euro lipunhinnasta pois.

      • Lufthansan halvimmat hinnat Saksaan Helsingistä ovat 99e menopaluu, sisältäen ruuat ja 20kg matkatavaraa.
        Tämä on sopinut oikein hyvin minulle kun asun PK-seudulla ja noita tarjoushintoja on tullut varattua/käytettyä jo parikymmentä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      73
      3373
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3127
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3002
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      66
      2661
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2172
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      61
      1729
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1697
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1695
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1679
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1618
    Aihe