Onko kukaan nänyt Mazda 6 taksina missään ?
Kaikki kanssakilpailijat on melkein nähty Citroen, Vectra, Peugeot 406, Primera ...
Mistä tämä johtuu ? Onhan Mazdalla tosi hyvä Diesel malli.
Kaikki kanssakilpailijat on melkein nähty Citroen, Vectra, Peugeot 406, Primera ...
Mistä tämä johtuu ? Onhan Mazdalla tosi hyvä Diesel malli.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kaksi taxia on oulussa. kummatkin farkkuja ja ilmeisesti diesel konneilla.
en ole ollu vielä kertaakaan kyydissä ja kysyny mielipiteitä.
...ainakaan en muista :D
Kyllä noita ainakin pääkaupunkiseudulla näkyy.. ei nyt aivan ruuhkaksi saakka, mutta kyllä niitä aina välillä näkee taksijonoissa jne, lähinnä sedaneita..
Turun seudulla ( n.50km) olen nähnyt useampiakin 6:sia taksissa. Ja mitä olen puheissa ollut niin ainakin 75tkm kokemuksella yksi on tyytyväinen. Niin kuin minäkin vaikka ei ole ajettu kuin 23tkm. eikä ole ammattiajossa.
oon nähny ainaki 2.farkku ja sedan.
Olen kiinnittänyt ihan samaan asiaan huomiota. Eipä pahemmin näy M6 :tta taksina pk-seudulla jostain syystä. Kumma juttu, kun on niin pirun mukava ajaa ja varma peli. Näin kyllä tänään Toyota Corolla Verson taksina!!
että se on ehkä hieman liian pieni.vw passat on huomattavasti tilavampi ja kone vaihto ehdot diesel puolella hyviä,oulussa ainaki tuntuu että passatteja on eniten.
en kyllä ymmärrä.täälläki oon nähny verson,farkun ja sedanin kohta varmaan kaiken huipuksi 3-ovinen hb=)
Jos C-Mersun tilat ovat taksikäyttöön riittävät, Corollalla pärjää mainiosti ja Mazdalla erinomaisesti.
Ainakin Imatralla on yksi sedan korinen kuutonen taksina.
Puolassa istuin kerran Trabant-taksin kyydissä. Skoda oli jo ylellisyyttä. Vaan jos oon tolpalla täällä, annan odottavalle vuoroni Mazdalle, oottelen parempaa kyytiä.
Älä nyt ainakaan mersuun nouse! Sen kone ei kestä kymmentä kierrostakaan...
On liian meluisa auto taksiin! Ajattelkaa kuskiraukkaa... ajaa nyt koko vuoro mazdalla.
Olisikohan yksi iso syy, että M6 ei ole dieseliä automaattivaihteisena ja taitaa tuo automaatti olla ainakin pk-seudun kuskeille tärkeysjärjestyksessä korkealla.
Oulussa on ainakin 2 taksia M6:na. Muutoinkin täällä tuntuu olevan Mazda kuume menossa
... ja olen itsunut kyydissäkin.... Ei pahoja kommentteja, vaikka kilsoja kertyy kuukaudessa yli 10 tkm...
Jep, on täällä M6 farkku taksina.