Työkkärin SAP-koulutus

Onko joku ollut työkkärin SAP-koulutuksessa.
Kokemuksia?
54776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

en oo koskaan moisesta kuullutkaan

Äänestä

Enpä ole kuullut, mutta SAP adminin homma on tänä päivänä support package stack päivitysten asentelua. Perusjutut oppii parissa kuukaudessa. Ihme jos työkkäri kouluttaa SAPpia kun ne hommat valuu parhaillaan Intiaan kuten muutkin basic-tason jutut.

Äänestä

Mutta tosi hyvä, jos SAP:n käyttöä opetellaan. Sen osaaminen on ratkaisevassa asemassa lähes kaikkiin suuriin yrityksiin. Niillä kun on pääosin SAP käytössä. Itse olen opetellun SAP:n käytön kokeile ja erehdy -menetelmällä, mutta tällainen koulutus olisi ollut ehdoton valtti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Menossa kirjoitti:

Onko joku ollut työkkärin SAP-koulutuksessa.
Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu