22 margolin pistoolin? sain viime vuoden puolella aseen ostoluvan ja nyt olen hankkinut sen..kuinka tuo ase oikeesti ladataan? pitääkö paukku laittaa ensin piippuun sormin ja sittenkö pyssy hoitaa loput automaattisesti ja pitääkö minun välillä päästää irti liipasimesta?? kuinka kauas tuollainen 22 paukun kuula lentää jos se karkaa piipusta muualle kuin kohti taulua.
Kuinka lataan
john wayne
6305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"kuinka kauas tuollainen 22 paukun kuula lentää jos se karkaa piipusta muualle kuin kohti taulua."
Ei se v****u minnekään "lennä". Se hakeutuu. Jos ei osu tauluun, niin Se hakeutuu pyssynpiippua lähimmän lämminverisen elukan peräsuoleen. Kannattaa siis sihtailla tarkasti sitä pahvia kohti, jonsei halua ikävää pukamaa *piip*reiänjuureen.
Niin rasiassa lukee, eli 1608m.
"Niin rasiassa lukee, eli 1608m. "
Inflaatio on syönyt mailistakin metrin...
Suomalaisissa rasioissa lukee varmuuden varalta 2500m.
Huolestuttava kysymys. Siis sehän on ihan normaali järeä lähes sarjatulta ampuva pistooli. Kannattaa varmaan kysyä ihan henkilökohtaisesti paikalle materialisoituneena joltakulta. En jostain syystä usko että tämä kysymys on ihan oikeesti joku muu kuin trolli.
Ja sitten heräsit löysät kurat housussa ja huusit äitiä apuun...