Uimavalvoja

kaupunkilainen

Onko tosiaan näin:
1 kokopäiväinen uinninvalvoja Kristiinankaupungin uimahalliin.
Pätevyysvaatimuksena on suoritettu uimaopettajan jatkokurssi tai hengenpelastajan peruskurssi Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastajaliiton vaatimusten mukaisesti tai vastaavat taidot. Uinninvalvojat vastaavat myös mm. lipunmyynnistä ja kahvilatoiminnasta.

Siis tämän perusteella ei voi lapsiaan lähettää uimaan, koska uinninvalvoja ei ehdi katsoa perään. Ja näitä valvojan paikkoja on vain 2 !!!

1

758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • polskuttaja

      Olen ihan samaa mieltä kanssas vaikka uimahalliin uimataidottomat menee kyl vanhempien vastuulla ei uimavalvojan ja onko niis jopa ikäraja koska saa olla ilman aikusta uimas (ainaski kylpylöis on alle 10-v vain vanhempien seuras) mutta se on kyl totta et ei valvoja kerkee kaikkeen samanaikaisesti myydä lippuja, virvokkeita ja karkkeja muksulaumalle jotka kattelee ja miettii mitä tahtovat aikas tovin. Kyl kaikis uimahalleis joissa olemme käyneet on ollu AINA 2 töissä toinen myymäs ja toinen valvomas ei kaupunki saa missään nimes ruveta säästään tommosessa asiassa!!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7593
    2. 107
      5728
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5097
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4486
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3180
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2899
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      53
      2802
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2407
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2404
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2006
    Aihe