Onko tosiaan näin:
1 kokopäiväinen uinninvalvoja Kristiinankaupungin uimahalliin.
Pätevyysvaatimuksena on suoritettu uimaopettajan jatkokurssi tai hengenpelastajan peruskurssi Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastajaliiton vaatimusten mukaisesti tai vastaavat taidot. Uinninvalvojat vastaavat myös mm. lipunmyynnistä ja kahvilatoiminnasta.
Siis tämän perusteella ei voi lapsiaan lähettää uimaan, koska uinninvalvoja ei ehdi katsoa perään. Ja näitä valvojan paikkoja on vain 2 !!!
Uimavalvoja
1
758
Vastaukset
- polskuttaja
Olen ihan samaa mieltä kanssas vaikka uimahalliin uimataidottomat menee kyl vanhempien vastuulla ei uimavalvojan ja onko niis jopa ikäraja koska saa olla ilman aikusta uimas (ainaski kylpylöis on alle 10-v vain vanhempien seuras) mutta se on kyl totta et ei valvoja kerkee kaikkeen samanaikaisesti myydä lippuja, virvokkeita ja karkkeja muksulaumalle jotka kattelee ja miettii mitä tahtovat aikas tovin. Kyl kaikis uimahalleis joissa olemme käyneet on ollu AINA 2 töissä toinen myymäs ja toinen valvomas ei kaupunki saa missään nimes ruveta säästään tommosessa asiassa!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017593
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075728- 835097
- 1394486
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113180- 542899
- 532802
- 612407
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102404Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562006