katsastusasema kusettaa

Kainuun sanomissa K 1 Kajaanin asema kehuu hintojaan. Olemme toiseksi halvin. Heillä katsastus 35 €
päästämittaukset. Hinnaksi tulee noin 50 €. Joensuussa 19€ päästöt, ja yhteensä 34 €. Vielä kannattaa
ajaa Iisalmeen tai vaikka Joensuuhun. Kun järjestää kauppa ja kyläreissun samalla.
8530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se alkaa pikkuhiljaa kuitennii varmaan sielläkin hinta laskea, kun tuo http://www.q-katsastus.fi/ työntää jo kolmella paikkakunnalla kapuloita rattaisiin siihen parin katsastusaseman hintakartelliin...vaan jo oli aikakin, se kun noin 70e katsastukset alkoi olla hiukkasen liian kalliita....

Äänestä
  • maksoi mummunsaaressa h-dieselauton katsastus nuuskituksineen 97 euroa,oliskohan tuokin hiukan yläkanttiin.

    Äänestä

Ja sitten kun paskarottelo ei menekään katsastuksesta läpi Iisalmessa, niin jälkitarkastukseen takaisin sinne.

Äänestä
  • Periaatteen vuoksi kannattaa ajaa vaikka kolme kertaa sinne Iisalmeen jälkitarkastukseen. Ei se muuten lopu tuo kiskurointi. Venytelkööt ahneet vaikka munia tyhjänpanttina jos hinnat ei tipu..

    Äänestä

  • Saa Ilmi kirjoitti:

    Periaatteen vuoksi kannattaa ajaa vaikka kolme kertaa sinne Iisalmeen jälkitarkastukseen. Ei se muuten lopu tuo kiskurointi. Venytelkööt ahneet vaikka munia tyhjänpanttina jos hinnat ei tipu..

    No joo. Periaatteet ovat siinä mielessä huonoja aatteita, että niillä ei ole yleensä järjen käytön kanssa mitään tekemistä.

    Äänestä

  • 10+1 kirjoitti:

    No joo. Periaatteet ovat siinä mielessä huonoja aatteita, että niillä ei ole yleensä järjen käytön kanssa mitään tekemistä.

    Eli kannattaa vain hyväksyä ja maksaa kiskureille olipa hinta mikä tahansa..
    Sepäs vasta järkevää.

    Äänestä

Näin lehti kertoili jokinaika sitten, siksi, kilpailijan pelossa nyt hintoja pudotettiin. Jos yrittäjä ilmaantuu, suosikaamme silloin sitä, nämä entiset ovat törkrytensä tuoneet esille.
Kajaanin polttoainekaupassa suosikaamme vastaavasti Nesteen liikenneympyrän kylmäasemaa, joka pitää meillä hintatason kohtuullisena, muutoin se olisi suomen kalleinta niinkuin se tuppasi aikoinaan olemaan.

Äänestä

itellä 500euron auto .ostat katsastettuna ja ajat niin kauan kun kestää, ei turhia kuluja ,vakuutus tietysti kunnossa ja käyttömaksu maksettuna kun pitää. päällepäin pitää siistinä niin pystyy ajamaan monta vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4 autoa kirjoitti:

Kainuun sanomissa K 1 Kajaanin asema kehuu hintojaan. Olemme toiseksi halvin. Heillä katsastus 35 €
päästämittaukset. Hinnaksi tulee noin 50 €. Joensuussa 19€ päästöt, ja yhteensä 34 €. Vielä kannattaa
ajaa Iisalmeen tai vaikka Joensuuhun. Kun järjestää kauppa ja kyläreissun samalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu