Tietääkö kukaan Tampereen seudulla kaveria/korjaamoa joka pystyis vaihtaa mersun 300ce 24 koneesen kannentiivisteen?Auki kun on niin koneistus tietysti samalla.Kyselin muutamalta korjaamolta ja aikaa hommaan ilmoittivat menevän n.viikon???????Kansipahvikin ilmeisesti kullasta hinnasta päätellen.Osille löysin kl:tä hinnan n.130e ja koneistus oli jotain 2-250e paikkeilla.Yksi korjaamo ei edes osannut sanoa noin hintaa vaikka kuulema tehnyt niitä pilvin pimein,eikä sen parempaa aikaa kuin n.viikko.En oikein jaksa uskoa että homma vaatii viikon ja n.2000€ ennenkuin saadaan vaimon auto kuntoon.Auto tuotiin itse maahan ja kävi niin että kun vesien tilalle laitettiin pakkasnesteet rupesi päästämään vähän öljyä nesteitten joukkoon.Autossa 100th mittarissa ja ei viitsisi hukata ton takia.
jelp jelp
jelp
6220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
toimita kansi bussilla jyväskylään hiomo kantaselle,ei mene viikkoa ja luulen hinnankin jäävän 1000;- seutuville. puh. 0207419800
niin saat sen jo kahdessa päivässä valmiiksi jos teet kellon ympäri.
siinäpä se ongelma onkin,kun ei löydy sitä aikaa alkaa nysvätä
Kokeiles kuule kysyä Pirkanmaan Autohuollosta. Itse olen siellä jo pari kertaa autojani huollattanu (kylläkin perushuoltoja) ja hinta on aina ollut vähintäänkin edullinen.
Ja nettisivuillaan ainakin mainostat tekevänsä myös moottoritöitä.
www.pirkanmaanautohuolto.fi
Aika monikin varmaan tietää mutta ei halua nysvätä paskan mersusi kanssa.
ilmeisesti mies jolla tallissa seisoo lada ja muijakin lähtenyt kävelemään