Olen hankkimassa em.kameraa, mistä euroopasta se olisi kannattavin hankkia?(luotettava toimitus-alhainen hinta). On tuo ameriikka, saksasta puhumattakaan hieman vaikeasti taittuva kieli vielä tässä vaiheessa ettei oikein aukea aiheet.
Suomessahan tuo maksaa ilmeisesti muutamia satoja enemmän kuin euroopassa muualla..
CANON 7D MISTÄ?
3
1620
Vastaukset 3
- canonEOS
Mistään. 1200 euroa näyttää olevan alaraja hinnalle maailmalla. Rajalasta/Cyberfoto/Topshot saa varmalla takuulla 1499 euroa.
Joten 300 euroa. Ei oo kuitenkaan kauheen paljon jos haluat varman päälle pelata.- Kuvatusja
Taidampa ostaa kuitenkin suomesta tuon kameran. Soittelin Rajalalle tänään, hesarissa kun oli kannessa CANON EOS 7D 18-135 IS KIT hintaan 1799€, tuolla linssillä ei ilmeisesti valotehollisesti(sekä jos on laajakuvauksen tarvetta)niin oikeasti mitään? Korjanette jos olen väärässä?
- canonEOS
Kuvatusja kirjoitti:
Taidampa ostaa kuitenkin suomesta tuon kameran. Soittelin Rajalalle tänään, hesarissa kun oli kannessa CANON EOS 7D 18-135 IS KIT hintaan 1799€, tuolla linssillä ei ilmeisesti valotehollisesti(sekä jos on laajakuvauksen tarvetta)niin oikeasti mitään? Korjanette jos olen väärässä?
Tuo objektiivi on saanut aika huonot arvostelut testaajilta esim. tämä hyväksi osoittautunut saksalainen sivusto: http://www.photozone.de/canon-eos/462-canon_18135_3556is
Joten ei taida kovin kummoinen putki olla. Osta mieluummin pelkkä runko ja hanki erikseen tarpeisiisi sopiva objektiivi(t). Tuosta 18-135:sta saa korkeintaan 300 euroa jos laitat sen myyntiin. Se on saman verran kun maksat tuosta kitistä lisähintaa runkoon verrattuna. Osta mieluummin aluksi vaikka huutonetistä EF-S 18-55 IS perusobjektiiviksi, niitä saa alle satasella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde1552107MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku1301195- 1351135
- 47981
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j72958- 58892
- 38727
- 76727
- 34687
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan245674