Journey 2010

rotke

Muutoksia aikaisempiin vuosimalleihin, joista ei tietoa edes maahantuojan sivuilla.

EVIC-ajotietokone, rattisäätimin. Säätimet ratin etupuolella, audiosäätimet edelleen ratin takapuolella.
Koria vasten taittuvat sivupeilit.
Istuimien keskiosan verhoilu tumma, samaten ovien alaosan. Eli beige jäänyt kokonaan pois.
Kojetaulun keskiosa muuttunut hopeanvärisestä tummaksi.
Voi olla jotain muutakin, mutta nämä nyt näin alkuun havaittua.

Muutokset tuli meille positiivisenä yllätyksenä, tumma sisusta hieno ja EVIC moninaisine säätöineen aivan loistava.

3

1211

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kylmä Dodge

      Itselläni on 2009 Journey ja muuten ihan ok mutta yksi paha tyyppivika taitaa olla ja olisi kiva tietää onko vika poistunut 2010 mallissa. Autossani jäähdyttimen tuuletin käy täysillä koko ajan oli ulkona kuinka kylmä tahansa ja niinpä CRD moottori ei lämpene kunnolla eikä nosta lämpötilaa kuin puoleen siitä johon sen kuuluisi nousta. Maahantuojan mukaan tämä ei ole vika vaan ominaisuus koska tuuletin tuulettaa myös ilmastolaitteen kennoa. Tosin vaikka ilmastoinnin kytkee pois se ei tuuletinta sammuta vaan koko sisä lämppäri pitää kytkeä pois jotta tuuletin ei jäähdyttäisi kylmää konetta. Eli jos haluat että kone lämpenee niin kuin sen pitäisi pitää autolla ajaa iman sisälämppäriä ikkunat huurussa, mutta tämä siis ei ole maahantuojan mukaan vika vaan ominaisuus!

      • rotke

        Ainakaan 2010 bensa V6:ssa ei ole tuollaista ominaisuutta.


      • karinna

        Kesällä ostettu ja lämpöhommat ihan samat näköjään kuin ennenkin. Vikaa ei ole löydetty, päivityksiä odotellaan. Olispa tiennyt kesällä. Muuten olen ollut tyytyväinen autoon. Voyager oli kyllä lämmin auto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      97
      1635
    2. 72
      1264
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      1232
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      278
      1016
    5. 95
      929
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      40
      914
    7. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      80
      787
    8. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      787
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      763
    10. 45
      705
    Aihe