Jääratakisat

Oliskoon kellää tietoo millo ne sm-jääratakisat on?
3316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

talavella

Äänestä

Käyppäs kahtelemassa semmosella sivustolla, kun teamlaine

Äänestä

Vieläkö Poroselällä jäärata-ajoja järjestetään , toista se oli silloin kun minäkin olin "Hempan Shellillä" töissä ( Vanhan kaupungintalon vieressä ja poliisiasema oli myös siinä samalla tontilla ) silloin oli sellaisia ajajia siellä kuin Ruusberkin Keke ( harjoitteli poroselän jäällä gartin ja palellutti päänsä..kerrotaan että kova vauhti johtuu juuri siitä syystä) moottoripyörillä Länsivuoren Tepi peittosi vakiopyörällä muut kuskit jotka ajoivat kilpapyörillä ( Mikä oli kilpapyörä siihen aikaan ) sitten oli muuan metsuri Vieremältä joka ajoi mini coopperilla nimi muistaakseni joku Videgren Einari ja paljon muita Vaakin Seppo.... Huttusen veljekset .....moottoripyörä puolella Kainulaiset ..ikävinkin seurauksin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ni kirjoitti:

Oliskoon kellää tietoo millo ne sm-jääratakisat on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu