häröily

gonapappa 86

onko armeijassa miten suotavaa yleinen perseily / häröily? Olen tuollainen perus-asshole-troublemaker tyyppiä ja perseilen joka paikassa minne menenkin. Voiko esim. esimiehestä heittää tajutonta homoläppää yms?

9

2356

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Salainen_Agentti

      Ennustajia kun tälläkään palstalla ei ole, niin mahdotonta mennä sanomaan tulevaisuudesta mitään. Kyllä sen sitten itse huomaat kun paikalle pääset.

      • anti-perseilijä

        Perseilijät ovat armeijan pohjasakkaa. perseily on siis eri asia ku huumorintaju. perseilijät kusee muiden muroihin. huumoriveikot helpottaa varusmiesten ja kapiaisten arkea. jos olet perseilijä, unohda johtajakoulutus tai se unohdetaan puolestasi. homoläppää... no huh huh.


      • Asdertson
        anti-perseilijä kirjoitti:

        Perseilijät ovat armeijan pohjasakkaa. perseily on siis eri asia ku huumorintaju. perseilijät kusee muiden muroihin. huumoriveikot helpottaa varusmiesten ja kapiaisten arkea. jos olet perseilijä, unohda johtajakoulutus tai se unohdetaan puolestasi. homoläppää... no huh huh.

        Koska kaikkia ei voi armeijassa ottaa johtajakoulutukseen, tarvittaneen myös näitä perseilijöitä. Itsekin jäin osaksi "miehistöä" -sellaiseksihan korpinpaska katsotaan- vaikken mikään häröilijä ollutkaan.


      • vitun tyhmä

        luultavasti


      • Anonyymi
        anti-perseilijä kirjoitti:

        Perseilijät ovat armeijan pohjasakkaa. perseily on siis eri asia ku huumorintaju. perseilijät kusee muiden muroihin. huumoriveikot helpottaa varusmiesten ja kapiaisten arkea. jos olet perseilijä, unohda johtajakoulutus tai se unohdetaan puolestasi. homoläppää... no huh huh.

        Perseily on parasta paskaa mitä intissä voi tehdä itse kävin intin ja perseilin ihan huolella koska loppujen lopuksi jos olisin mennyt sivariin olisin oppinut tekemään muutakin kun välttämään vastuuta


    • fsdfasdfas

      Eiköhän nuo "perseilijät" yleensä nakiteta niihin paska hommiin kun keräävät väärällä tavalla huomiota itseensä :P että kannattaa mennä sinne perseilemään..

    • 23423423423423

      Yleisesti kunnon perselijä ei mitään ystäviä tee, eli apua missään ei kannata odottaa.
      Henkilökunta voi nakittaa kostoksi kaikkeen lähes turhaan, mutta muodollista rangaistusta eivät voi antaa (Ellet riko sääntöjä tietysti).

      Läppää voi heittää, mutta sotaoikeus saattaa päättää karskin läpän seurauksista. Mutta intissä saa ehdottaa lähes mitä tahansa ja kysyä.

      Moni on päässyt takaisin kotiin pelkästään sillä, että tahallisesti tekee kaiken väärin. Yksi sankari puki aina romppeet väärinpäin ja ne kamat oli aina väärät...Lauleli marssiessa pientä elefanttia ja marssi takaperin. Pääsi kotiin pariks vuodeks kun häneltä kysyi henkilökunnan jäsen, että onko häntä isä hyväksikäyttänyt lapsena ja totesi takaisin "Ei, onko teitä".

      Mut tee mitä tykkäät...Sen näkee siellä sitten ;)

    • Anonyymi

      Kunnon perseily kannattaa aina lahtariarmeijaan kun joutuu.

      • Anonyymi

        Uraa, vihollinen on tuhottu viimeiseen perseeseen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      14
      1993
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1524
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      149
      1352
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      97
      1298
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1188
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      918
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      49
      872
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      807
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      803
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      126
      800
    Aihe