Alpo Rusina on näille sivuille eksynyt ? Onko hän ollut WinCapitassa sijoittajana, töissä, vai onko Marcon, Tiinan, tai Hannun veli, sisko, vai miten se menee ?
Mistä tällainen
5
307
Vastaukset
- vesipuhveli
Wincapitalaiset haluavat sekoittaa ja lisätä epäluottamusta poliisiin omissa riveissään. Ja Alpo Rusia ollaan käyttävinään ikään kuin todisteena epäluottamusken oikeutukselle.
On winkkarilaisten onni että se on juuri nyt tullut esiin voimakkaasti mediassa. Voi vielä hetken aikaa yrittäää jatkaa tyhmimpien winkkarilaisten aivopesu-sumutusta.- Mä Tikka
Alpo Rusin joutuneen poliisin väärinkäytösten uhriksi?
Ei winkkarit sen tyhmempiä ole kuin muutkaan! Itse olet harvinaisen päättelykyvytön matemaatikko. - 1+1
Mä Tikka kirjoitti:
Alpo Rusin joutuneen poliisin väärinkäytösten uhriksi?
Ei winkkarit sen tyhmempiä ole kuin muutkaan! Itse olet harvinaisen päättelykyvytön matemaatikko.Johdat yksityistapauksesta yleistyksen omiin tarpeisiisi.
- pakka sekaisin
Mä Tikka kirjoitti:
Alpo Rusin joutuneen poliisin väärinkäytösten uhriksi?
Ei winkkarit sen tyhmempiä ole kuin muutkaan! Itse olet harvinaisen päättelykyvytön matemaatikko.vetäkää vielä mukan N.Gustafsson ja Hans Assman, ja onhan niitä...
- vesipuhveli
Mä Tikka kirjoitti:
Alpo Rusin joutuneen poliisin väärinkäytösten uhriksi?
Ei winkkarit sen tyhmempiä ole kuin muutkaan! Itse olet harvinaisen päättelykyvytön matemaatikko.Mutta Mä Tikka ei taida oikein ymmärtää että Jos Alpo Rusi on ollut suojelupoliisin väärinkäytösten uhri niiin se ei todista winkkareista yhtään mitään. Kun ne on kaksi täysin eri asiaa.
Eikä tässä ole vielä mitenkään otettu edes minkäänlaista kantaa winkkarilaisten tyhmyyteen.
Taitaa Mä Tikalla olla päättelyvääristymiä ja argumentointivirheitä.
Argumentointivirheisiin voi tutustua täällä
http://fi.wikipedia.org/wiki/Argumentointivirhe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897