Annetaan vuokralle 11m2 huone kt-kolmiosta (3h k kh p, 70m2) malminkartanossa 1.3 alkaen. Vuokra 285e/kk sisältää vesimaksun sekä laajakaistayhteyden, pesukoneen ja astianpesukoneen käyttöoikeuden. 1kk vakuus. Rauhallinen asunto malminkartanon juna-aseman läheisyydessä, josta loistavat liikenneyhteydet. Esim. keskustaan m-junalla vartissa. Vuokrataan 23-30v henkilölle ja ensisijassa opiskelijalle. Kämppäkavereina kaksi amk opiskelijaa. Vähintään 3kk sopimus.
AV 11m2 Huone Helsingissä
Jarkko2010
2453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen kohta 20v täyttävä tyttö ja muutin maanantaina Helsinkiin työvoimakoulutuksen perässä todella lyhyellä varoitusajalla. Minulla ei ole asuntoa ja täytyisi semmoinen löytää ja nopeasti! Olisiko huoneenne vielä vapaana? Tarvitsisin asunnon ainakin kesäkuun alkuun saakka. Sähköpostiosoitteeni on [email protected]. Terveisin Anniina Laurila.
olen 22 vuotta kevaalla tayttava tytto, talla hetkella olen viela Hollannissa mutta palaamassa pikapuolin takaisin Suomeen ja etsin asuntoa/huonetta pk-seudulta. Tarkoitus olisi syksylla alkaa opiskelemaan matkailu tai sosiaali-alaa ammattikoulussa ja sita ennen etsia toita kevaaksi/kesaksi. Muuttamaan paasisin maaliskuun aikana, eli toi alkamisaika olisi juuri hyva.
Eli jos olette mukavaa kamppista vailla ottakaa yheytta [email protected]