yllätyin positiivisesti, sillä epäilen aina noita pussileivonnaisia :)
muffinsit olivat kuohkeita ja ehdottomasti makoisia juuri jäähtyneinä. ei mielestäni seuraavan päivän tuote (vaikkei niitä jäänytkään kuin pari seuraavalle päivälle, hih).
valmistin vain yhden pussin sisällön ajanpuutteen vuoksi. seuraavaan annokseen lisään suklaata. voisin kuvitella, että tämä tuote olisi mainio myös suklaaleivosten pohjana.
taikina oli todella helppo tehdä ja käsitellä. erinomainen puolivalmiste esim. mökille, jossa keittiövarustus voi olla puutteellista.
voin suositella tuotetta ystävilleni. etenkin "en osaa leipoa" -kavereille tämä on oivallinen apu kahvipöydän tarjoiluille :)
omasta leipomistaustani sen verran, että pienestä pitäen olen tykännyt leipoa. käydessäni vanhemmillani (asuvat kaukana) leivon usein pakastimen täyteen kuivakakkuja ja piirakoita. siellä on niin ihana leipoa; iso tilava keittiö, edelleenkin tutut välineet ja kaapit ja se, että leipomisellani voin auttaa äitini jaksamista arjen rutiineissa :=) tuo viimeisin pointti on se tärkein! ja onhan se ihana tunne, kun leivonnaisiani kehutaan :D
Kokeilinpa minäkin suklaamuffinseja
0
160
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614168KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122701Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452212Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291863- 241833
- 281556
- 171390
- 621265
- 1141213
- 311178