Korjauskutsut

Missä on Kia Kippojen kutsut?!

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/02/1049582

Tietääkö Viala Kiulu?
9496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

yksi kutsu tuon keskuslukituksen vuoksi, kun oli jotain kränää siinä, niin poistivat sen toiminnon käytöstä, ettei mene ajoonlähtiessä enää lukkoon, mutta uuden auton mukana on lappu, että halutessa laittavat sen taaisin toimintaan ilmaiseksi huollosa

Äänestä
  • Ei hoksannut, että se on ominaisuus ja tarkkaavainen autoilija tietää, että monessa autossa on samanlainen systeemi, eli kun lähdetään ajamaan menevät ovet automaattisesti lukkoon. Moinen ominaisuus on hyväksi havaittu "suuressa" maailmassa jossa avoimien ovien päivät ovat ajat sitten hyljätty, liikennevaloissakin rosvot pyrkivät "tupaan". Meille asia on outo kun vasta hiljattain ulko-oven lukituksenakin oli luuta, nykyään päivitetty useimmin Abloy:hin.

    Äänestä

  • Kaikissa nykyisissä autoissa merkkiin katsomatta tulee ilmaantumaan aina vain enemmän samanlaisia vikoja, koska osat ja komponentit ostetaan samoilta valmistajilta ja sieltä mistä halvimmalla saadaan, joten täytyy olla tyytyväinen jos autollaan pääsee edes muutaman vuoden ilman isompia ongelmia.Ehkä nämä uudet markkinoille tulleet merkit saattavat jopa ollakkin varmempia, koska ainakin alussa laatuunkin joutuu kiinnittämään enemmän huomiota kuin pitkään markkinoilla olleet merkit.

    Äänestä

  • teknot kirjoitti:

    Kaikissa nykyisissä autoissa merkkiin katsomatta tulee ilmaantumaan aina vain enemmän samanlaisia vikoja, koska osat ja komponentit ostetaan samoilta valmistajilta ja sieltä mistä halvimmalla saadaan, joten täytyy olla tyytyväinen jos autollaan pääsee edes muutaman vuoden ilman isompia ongelmia.Ehkä nämä uudet markkinoille tulleet merkit saattavat jopa ollakkin varmempia, koska ainakin alussa laatuunkin joutuu kiinnittämään enemmän huomiota kuin pitkään markkinoilla olleet merkit.

    jo 2007.

    Äänestä

kun on ollut aika hiljainen mies,jonottaminenko lie,kaiken aikasi vie?

Äänestä

Kohta tulla kiallekin kun eivät enää maahantuonti huollossa parsi tehtaan jälkiä.

Äänestä

kun minun täytyy jonottaa jo toisen kerran tälle vuodelle pajalle.Mutta aion pitää kiinni entisestä tavastani mollata kaikkea mitä minulla ei ole varaa hankkia.Kylähän täällä on jonotellessa,mutta en anna periksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kipolla mennään kirjoitti:

Missä on Kia Kippojen kutsut?!

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/02/1049582

Tietääkö Viala Kiulu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu