Miettimistä lapsettomille

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010020511061443_uu.shtml

Tai ihmettelemisen aihetta.
Miksihän maailmassa pitää olla tälläinen ristiriita.
Ne jotka haluaa, ei saa ja ne jotka ei halua saa?
2401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aika pahan heitit. Mutta onhan maailmassa muutenkin kaikki aika epistä. Toisilla käy tuuri ja toisilla ei. Tosin tässä vauveliasiassa on yleensä jokin terveydellinen jutska taustalla ja siihen ei haluaminen auta.
Elämä on yhtä kasvamista ja joku joutuu käymään sen läpi tätä kautta ja ehkä hyväksymään lapsettomuuden lopullisesti. Joku toinen ei saa rakastamaansa ihmistä kumppanikseen ja toinen taas joutuu hyväksymään vakavan sairauden tai jopa kuolemisen. Kenelle mikäkin kohtalo lankeaa.
Kaikenkaikkiaan elämässä on kuitenkin myös paljon hyvääkin. :)

Äänestä

ymmärrän vielä lapsettomuuden koska siihen voi saada apua, mutta lapsen kuolemaa en ymmärrä. Miksi annetaan ja smoin tein otetaan????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epäoikeus kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010020511061443_uu.shtml

Tai ihmettelemisen aihetta.
Miksihän maailmassa pitää olla tälläinen ristiriita.
Ne jotka haluaa, ei saa ja ne jotka ei halua saa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu