PMMP sai siis Emmasta jotakin kotia viedäkseen. Ennen gaalaa löin vetoa että heidät palkitaan. Ansaitsin helpot 50egee. Kun näitä pystejä jaetaan niin niissähän noudatetaan sitä periaatetta että kaikki hyötyvät siitä ratkaisusta että kuka ja ketkä saavat pystin. PMMP palkittiin taloudellisista syistä joista kaikki Emma-gaalan "osakeomistajat" nyt hyötyvät, ei musiikillisista. Todella läpinäkyvää touhua ja hävettää olla härmäläinen.
Emma-pystit ei yllätys...
6
604
Vastaukset
- J
noh, musta kyllä aika hiljasta on ollu rokkimarkkinoilla härmässä.pmmp on tykittäny kaikki keikkansa aikas kybällä,mitä kuullu ja nähny.
tottahan toki on,joka viulut maksaa kyseisistä kihauksista,ei ne sitä persnetolla tee.
mutta mikä oli chisun viimesen biisin nimi kyseisessä tapahtumassa?
tuli rokkiukolle kylmät väreet,mikä on harvinaista nykyään. - Emmi75
Koko gaalasta tuli kyllä sellainen fiilis että ne palkinnot ovat jo aikaa sitten sovittuja. Kaiken takana on fyffe? Pmmp ei kuuna päivänä sais missään muussa maassa pystin pystiä, korkeintaan jonku "Rotten Tomatos"-tapaisen palkinnon huonoimmasta aktista. Ja Paula ei taaskaan osannut käyttäytyä ja yritti olla hauska, siinä nolosti epäonistuen. Kummatkin friiduista oli sitä paitsi ihan sikana vanhentunut. Ryypiskelykö takana? eikös toi Paula odottanu lasta? eikös se tiedä että raskaana ei saa juoda? häpeis vähän..
- jellymaar
vanhentuineita tottakai, eihän ne mitään nuoria enää ole verratuna just chisuun esim.
mutta eikö se paula jo saanu lapsen aikoja siten?
- Tri.Zivago
Kaikkihan on tietänyt jo pitkän aikaa että noi emmat on ihan sovittuja juttuja. Ei niitä jaeta kuin levy-yhtiöiden silmillä tarkoituksena pitää pyörät pyörimässä. Ensi vuonna pmmp ei saa palkintoa. Sen saa joku yhtye joka on joko pikkaisen hiipumassa, olemassaolo tarvitsee muistutusta suurelle yleisölle(lue:maksava yleisö) tai josta levy-yhtiöt jms. ajattelevat että pystin anto edesauttaa levynmyyntiä esim.jonkun uudemman tulokkaan kohdalla. Vain juntit ajattelee että joku pmmp sai palkinnon musiikillisista ansioista. Mut hei: junttejahan on tää maa täynnä ;)
- no jaa...
luulis kuitenkin että Teosto-palkinnon PMMP sai ihan musiikillisista ansioista.
- kljgfldkg
no jaa... kirjoitti:
luulis kuitenkin että Teosto-palkinnon PMMP sai ihan musiikillisista ansioista.
Ei saanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603004
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541769Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461734Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571570- 761502
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301376The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201238Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m761200- 1581072
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251025