autoala!!!

no voi hel...ti sentään!!! Akt jätti autopuolen lakkovaroituksen...lakko alkaisi 21.02 mitenkäs nyt pääsee bussilla? Jotain tolkkua tähän lakkoiluun!!!
6302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mene pyörällä, perkele äläkä valita ,jos toiset puolustaa oikeuksiaan.

Äänestä
  • joku liitto yrittää edes pitää työntekijöiden puolta. Ahtauspuolella työnantajan vaatimukset lähes 1900 luvun alun meininkiä.Autopuolelle olisi vihdoinkin saatava tolkkua esim. bussikuskien kokonaistyöaikaan.(kokonaistyöaikaan saattaa kuulua esim 2 tunnin palkaton tauko vaikka Helsingissä..päivä venyy....)

    Äänestä

ahtaajat kulkevat omalla autollaan, joten bussilakosta kärsivät vain matalapalkkaiset ja työttömät

Äänestä
  • taksikuskeja. ajavat yleensä kun omistaisivat koko tien. yleensä eivät omista edes autoa millä ajavat.

    joten se ahtaajista ja ah niin suurista palkoista aina joristen.

    suo siellä vetelä täällä.

    huumoria se oli tämäkin kuten kaupungin imageen kuuluukin.

    Äänestä

  • jos koskee niin kyllä se satamakin hiljenee

    Äänestä

Ei taida alkaa linja-autoliikenteen lakko 21.2. Mitenkäs ahtaajat ympäri Suomen maata pääsevät AKT:n talvipäiville,jos alkaisi lakko? Kun käyttävät vain linja-autoyhtiöitä,missä työnskentelee vain ja ainoastaan järjestäytyneitä linja-autonkuljettajia.Vai joko on takit käännetty siinä asiassa,kelpaako rikkurikuljettaja tai ihan vallan omistajakuljettaja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harmittaa... kirjoitti:

no voi hel...ti sentään!!! Akt jätti autopuolen lakkovaroituksen...lakko alkaisi 21.02 mitenkäs nyt pääsee bussilla? Jotain tolkkua tähän lakkoiluun!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu