Tällä palstalla puhutaan melkein vain kannabiksesta. Mietin että pyh, se on mielestäni niin turha huume, ei sen pitäis olla edes laiton.
Mutta kokaiini..... Maailman paras olo. Onnellisin tunne ikinä. Rakastan sitä, haluan sitä, mietin sitä...
Kertokaa omistaa kokemuksistanne!
Mutta kokaiini..... Maailman paras olo. Onnellisin tunne ikinä. Rakastan sitä, haluan sitä, mietin sitä...
Kertokaa omistaa kokemuksistanne!
Vastaukset 5
Vanhimmat
koska olin niin sekaisin , etten muista mitään. Muutama ystäväni käyti kokaiinia, mutta hekään eivät voi kertoa, koska ovat kuolleita.
bilehuume, kivasti nostattaa mielialaa ja mikä parhain ei aiheuta amfetamiinin kaltaista pirikullia vaan toisinpäin :)
Toki hyvät fiilikset kolasta, saa, oikein käyttäen, mutta en ole todennut sopivaksi omalle kohdalleni viihteelle.
Hollannissa opiskellessa huomasin kuinka järkyttävän kovassa suosiossa kyseinen aine oli. Tämä voi toki johtua myös diilerien mieltymyksistä, sillä jokaisessa opiskelijayhteisössä oli/on yleensä joku, joka hoitaa tarvittavat määrät tietyin ajoin, luotettavaa, hyvää kamaa. Italialaisten kola oli kalliimpaa, mutta myös parempilaatuista ;)
Itse muutaman kerran toki maistoin juhlien yhteydessä, mutta vannoutuneena kukanrakastajana en koskaan saanut niin kovia kiksejä siitä, että olisin omia hankkinut. Tämä siis siten, että ainetta oli ja on koko ajan saatavilla, eikä tarvinnut kaduilta hakea mahdollisilta pelottavilta ja arvaamattomilta tapauksilta.
Mielenkiintoista oli toki marihuanan suosio verrattuna kolaan. Todellakin moni veti tuota raskaampaa enemmän, ja vieläkin enemmän oli ihmisiä, jotka eivät mariin koskeneet, kolaan kyllä....mielenkiintoista. Ja tämä siis Hollannissa, jossa mari on noin suurinpiirtein laillista, kola kiusallisen laitonta. Kyllä näytti jengi olevan tulessa monissa bileissä.
Mutta, kukaan ei hakannut ketään, jonkun pyörä saatettiin varastaa. Kertaakaan en nähnyt 1,5 vuoden aikana väkivaltaa enkä känniörvellystä, mitä Suomessa valitettavasti näkee melkein joka päivä.
Olen itse kokeillut sitä kolme kertaa, josta eka kerta oli paras. Nyt en kuitenkaan tunne ketään jolta sitä saisi, mutta haluaisin vielä kokeilla sitä kerran tai kaksi.. Osaako kukaan sanoa mistä sitä saisi (tai edes vauhtia jos ei muuta)???????
Hyvä kysymys, muakin kiinnostaisi tietää. Tai oikeastaan mä ostaisin sitä hyvin mielelläni!
Anyone??