Kone on aivan jumissa, kestää 5-10 min kun nettiselainta koittaa aukaista, ja sitten kun se vihdoin aukeaa, niin pysyy auki ehkä 5 min jonka jälkeen tulee teksti että firefox kohtasi odottamattoman ongelman ja se jouduttiin sulkemaan, sama on myös explorerilla.
Virustorjuntaohjelma löysi jonkun Backdoor nimisen viruksen ja kehottaa käynnistämään koneen uudestaan, näin teinkin kerran ja vähän aikaan kesti kunnes taas tuli sama valitus ja kehotus.
Itselläni on Norton virustorjuntaohjelmana, josta ei ole hajuakaan onko se hyvä vai huono kunhan joku tuli hankittua.
Jos on jotain millä tuon jatkuvan jumituksen saa pois, niin otetaan vastaan.
Vai onko ainoa mahdollisuus asentaa koko Windows uudestaan tai peräti joutuuko ostamaan uuden koneen, itse kun en näistä koneista niin tiedä.
Kone on hidas kun mikä.
Apua kaivataan
2
606
Vastaukset
sillä nortonilla vielä kerran perusteellisesti ja jos/kun se löytää jotain, niin poista myös löydetyt virukset.
malwarebytes antimalwarella kannattaa myös skannata.
kokeile ja aja ccleanerilla kaikki tempit sun muut tyhjiksi napista puhdistaja ja rekisteristä turhat kohdasta rekisteri. voi ehkä auttaa.
jossei mikään auta niin tiedostot talteen ja käyttis uusiksi.- *******
ja tietysti jos koneella alkaa jo ikää olemaan nii kannattanee laittaa vaihtoon, mut ensin toki on suotavaa kokeilla käyttiksen uudelleenasennusta harrastelijakirurgin toimenpiteiden jälkeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374906- 823496
- 302943
- 612915
- 82737
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552270- 381763
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91690- 181681
- 161574