Turha ja kallis organisaatio

http://www.cursor.fi/instancedata/prime_product_intranet/cursor/embeds/Cursor_organisaatio.pdf

Tyypillinen kunnan ylläpitämä puuhailukerho. Hieno organisaatiokaavio kovapalkkaisine johtajineen. Herääkin kysymys, kuka tekee työt? Toinen kysymys: mitkä työt?

Yritykset ja yrittäjät eivät ainakaan näistä veijareista kostu!
4184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oikein hyvä huomio Cursorista turhana ja kalliina organisaationa!

Tästä linkistä http://www.miehikkala.fi/index.php?&id=217&mid=5&aid=32 selviää oikein hyvin, miksi ProAgria Kymenlaakso on aivan lähipäivinä joutumassa käräjille vastaamaan ottamiensa julkisten tehtävien laiminlyönnistä! http://keskustelu.suomi24.fi/node/8823303 ja http://keskustelu.suomi24.fi/node/8816295

Maaseutuyrittäjyyden kehittäminen Miehikkälässä ja Virolahdella

Cursor Oy ja ProAgria Kymenlaakso ovat sopineet, että ProAgrian yritysasiamies Jari Järvinen lisää läsnäoloa Miehikkälän ja Virolahden alueella. Jari Järvisellä on työpiste Miehikkälän kunnanvirastossa, jolloin pystytään parantamaan asiakaspalvelua. Seuraavan kahden vuoden aikana Järvinen tekee 200 yrityskäyntiä, jota kautta on tarkoitus löytää kehityskelpoiset yritykset alueelta. Oletpa yrittäjä tai yrittäjäksi aikova, onko sinulla investointi, kehitys tai innovaatioidea. Haluatko tutkia yritystoiminnan mahdollisuutta tai perustaa yrityksen ota yhteys:
Yritysasiamies Jari Järvinen
puh. 020 747 3439
sähköpostiosoite: [email protected]

SIETÄISI CURSORISSA AINAKIN NYT OSATTAVAN HÄVETÄ!

Äänestä

----Alkuperäinen viesti----
Lähettäjä: [email protected]
Päivämäärä: 06.02.2010 13:17
Vastaanottaja:
Kopio: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Aihe: PROAGRIA KYMENLAAKSO KÄRÄJÄOIKETEEN


CURSOR OY:LLE

Lähetän ainakin tiedoksi alla olevat Kotkan oikeusaputomistolle 3.2.2010 ja Kymenlaakson käräjäoikeudelle 4.2.2010 lähettämäni sähköpostiviestit! Toki olen valmis keskustelemaan mahdollisista muunkinlaisista ratkaisuista. Hallintolain (6.6.2003/434) 31 §:ään viitaten ilmoitan selvyyden vuoksi, että joka tapauksessa asia selvitetään.

http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/2003/20030434
6 luku Asian selvittäminen ja asianosaisen kuuleminen
31 § Selvittämisvelvollisuus
Viranomaisen on huolehdittava asian riittävästä ja asianmukaisesta selvittämisestä hankkimalla asian ratkaisemiseksi tarpeelliset tiedot sekä selvitykset.
Asianosaisen on esitettävä selvitystä vaatimuksensa perusteista. Asianosaisen on muutoinkin myötävaikutettava vireille panemansa asian selvittämiseen.

Kotkassa 6. helmikuuta 2010

Jukka Sinivaara
rakennusinsinööri AMK
Kallionsivu 1 D 32, 48310 Kotka
puh. 040 850 8674

Äänestä

Milloin oot villari ruvennut yrittäjäjäksi ? Minkä alan ? Juristiksi ?

BUSTED !

Äänestä
  • Mutta siitä ei sen enempää tässä yhteydessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Yrittäjä- kirjoitti:

http://www.cursor.fi/instancedata/prime_product_intranet/cursor/embeds/Cursor_organisaatio.pdf

Tyypillinen kunnan ylläpitämä puuhailukerho. Hieno organisaatiokaavio kovapalkkaisine johtajineen. Herääkin kysymys, kuka tekee työt? Toinen kysymys: mitkä työt?

Yritykset ja yrittäjät eivät ainakaan näistä veijareista kostu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu