minulla on plustv:n omapaketti ja siihen tuli itsestään nelonen sport pro vaikka kanava olisi pitänyt ottaa käyttöön netistä. minulla ei ollut paketissa ennestään urheilu plus kanavaa. miten tämä on mahdollista?
sport pro turussa
upuli
9999
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
joko plustv:llä on käynyt moka ja ovat vahingossa laittaneet kanavan sinulle näkyviin. tällöin sinulla näkyisi 10 maksullista kanavaa 9 sijaan tai sitten sinulla on omapaketin kylkiäisenä plustv:n kiinteä paketti joko itse tilattuna tai sitten plustv:n omien kaupustelioiden laittamana mm tarjous ja paketti lisäyksien yhteydessä.
kannattaa selvittää asia ennen kuin sieltä voi tulla lasku kokopaketista tai kiinteästä paketista jos et ole niitä itse tilannut.
näkyykö sinulla turku tv normaalisti? jos näkyy niin silloin nelonen sport kanava tulee sinulle jotain muuta kautta kuin plustv:n esim. canal digital tai sitten oletkin kenties kaapeli taloudessa?. jos sulla ei näy turku tv niin silloin omapakettiisi on valittu plustv:n tarjonnasta nelonen sport kanava.
kyllä turku tv näkyy edelleen, mutta urheilukanava on kadonnut. voisiko sport olla tullut urheilukanavan tilalle? itse en ole sitä valinnut!
Urheilukanava on lopettanut ja sen tilalla on Nelonen Sport, EI Sport Pro. Jos sinulla näkyy Nelonen Sport Pro mutta ei Sportia, niin ihmettelen...
sporttia ei näy, mutta sport pro kyllä. tuntuu aika ihmeeltä tosiaan. näkyy nyt 9 kanavan sijasta 10 kanavaa.
Oho, pitää muuten paikkansa myös Elisa TV:n kaapelissa pääkaupunkiseudulla?! Tein uuden kanavahaun ja Nelonen Sport Pro ilmestyi salaamattomana valikkoon Nelonen Sportin näyttäessä tyhjää. Mistä lie kyse?
eikä tule näkymään Canal Digitalin kautta, ei näkynyt silloinkaan kun se oli vielä Urheilu kanavan nimellä. Ilmainen Urheilukanava on joskus vuosia sitten näkynyt Canal Digitalin satelliitin kautta mutta ne lopettivat sen lähettämisen jo vuosia sitten ja 4Sport ei näy eikä tule näkymään satelliitin kautta.
4Sport Pron saa näkyviin satelliitista jos ottaa Viasatin paketin.
Eli ainoat kanavat joiden kautta 4Sport Prota voi siis vastaanottaa ovat:
1. Antenniverkkko Plustv (KokoPaketti, OmaPaketti, kiinteä paketti, PikkuPakettiin 4Sport Prota ei saa kerjäämälläkään eikä edes kovalla rahalla)
2. kaapelitv-verkko
3. Viasat-satelliittipaketti
Uskon, että kaapeliyhtiösi on Dna. Sain itsekin yllättäen ja maksamatta tuon Nelosen Sport Pron, jolloin Urheilukanava lakkasi (tuli sen tilalle) ja Urheilukanava lakkasi myös. Siis joku Dna:n tarjontamuutos, josta hyvää tapaa vältellen asiakkaalle ei ilmoiteta mitään – ei ennen eikä jälkeen.
Taavetti
Katsoppas tätä ennenkun alat haukkumaan dnata:
http://www.dna.fi/Yksityisille/TV/DnaTVPeruskanavat/Sivut/Default.aspx
http://www.dna.fi/Yksityisille/TV/DnaTVLisakanavat/Sivut/Default.aspx
4 Sport ja 4 Sport Pro KUULUVAT molemmat Dna TV:n valikoimiin!
Ja koska et näköjään ole yhtään seurannut mediasta niin 4 Sport KORVAA entisen Urheilukanavan, 4 Sport Pro puolestaan korvaa entisen Urheilu kanavan!
Se että sinä et tiennyt kanavien nimenmuutoksesta vaikka siitä on paasattu jokapaikassa, ei ole dnan vika. Syytä itseäsi kun olet silmät lapulla kulkenut.
4 Sport eli se ilmainen versio, kuuluu ns. must-carry kanaviin joten jokaisen kaapeliyhtiön on PAKKO välittää sitä verkossaan.