ja tehnyt vakaan päätöksen ryypytyksen lopettamisesta?
Annetaan toisillemme vertaistukea.
Annetaan toisillemme vertaistukea.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Menossa.
Vähempää vois kiinnostaa kun jonkun pulin lässytykset. Pidä itselles vertaistukesi vaatekaapissa peilin kanssa. Jos et ota taskulamppua mukaan, vertaistukesi oksettaa vähemmän.
Mulla on ylös ajo menos, en voi auttaa.
Onko sillä, ettet ole koskaan oppinut kunnolla suomea, tekemistä päihdeongelmasi kanssa, vai johtuuko huono kielitaitosi liiallisesta päihteiden käytöstä?
Olen vakaasti päättänyt lopettaa juomisen taas kerran. Nyt toista päivää ilman ja olo järkyttävä, mut tiedän et muutaman päivän kun jaksaa nii helpottaa, fyysisesti ja henkisesti. Aloitin taas antabuksetkin, kokemuksesta tiedän ettei kannata ryypiskellä sen kanssa. Tsemppiä sulle!