jos molemmat rakastaa

voiko tunteita tappaa? Kannattaako siihen edes pyrkiä? minusta ei....
3285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oli kyseessä sitten oma sivupersoona tahi jokin muu. Tunteita ei pidä tukahduttaa.

Äänestä

Oikeaa rakkautta ei kovin moni koe. Kai se on niin ainutlaatuista. Siis ei mielestäni kannata yrittää `tappaa`tunnetta.

Äänestä

Olen pohtinut. Karkuun unohduksen kautta ei itseään ainakaan pääse, aina joku sattumalta tapahtuva asia tuo kaiken takaisin. Seuraavaksi pitänee kokeilla asian hyväksymistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en halua kirjoitti:

voiko tunteita tappaa? Kannattaako siihen edes pyrkiä? minusta ei....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu