Arvatkaa merkkini

Minttu5

Olen edennyt työelämässä hyvin. Opiskelin korkeakoulu ammattitutkinnon 40-kymppisenä. Minulle on tärkeää tehdä sellaista työtä mitä arvostan, minkä koen tärkeäksi, kokea voivani vaikuttaa asioihin, kokea voivani toteuttaa työssäni itseäni. Olen nyt toisessa avioliitossani, minulla on 3 poikaa, joista 1 yhteinen nykyisen mieheni kanssa. Mieheni on hurmaava vaaka, mutta ei tarpeeksi seksuaalinen minulle.Olen erittäin tavoitteellinen ja tehokas ihminen. Tiedän mitä haluan ja saavutan aina asettamani päämäärät. Olen yhtä aikaa hyvin älyllinen ja toisaalta tunnevaltainen, herkkä emotionaalinen.

Minulla on nyt oma salainen elämäni, josta muut eivät tiedä. Minulle on useita rakastajia ja etsin sitä yhtä oikeaa rakastajaa ja sellaista suhdetta jossa kohtaamme monella eri tasolla. Seksuaalisuus, erotiikka ja jännitys on minulle erittäin tärkeää. Olen sopinut kaikkein jännittävimmät treffit ensi viikolle ja nautin siitä kihelmöivästä odotuksesta. Olen rakentanut suhteessa mieheeni valheiden verkon, koska en voi luopua tästä rakastajan etsimisestä. Minulla on hyvin paljon kriteerejä hakemalleni miehelle, haen vain täydellistä miestä minulle. Tiedän kyllä heti jos hänet kohtaan.

Olen erittäi onnellinen elämässäni ja käyn usein ylikierroksilla ja erittäin energinen. Pidän hyvää huolta itsestäni ja olen nuorekas.

11

512

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • otanosaa

      Siis mutta kyll sä vielä voit muuttaa elämääsi...oinas (?) Koskaan ei ole liian myöhäistä. Ota nyt vähän iisimmin jatkossa.

    • Minttu5

      Ei ole oinas. Ja ei tilanne ole paha. Olen erittäin onnellinen, kuten sanoin. Kaikki eivät valitse elämää yleisesti hyväksyttyjen normien mukaisesti.

    • Koko elämä/kartta.

      Ehdotan jotain erityisen hyvää asemaa Merkuriukselle, en ole astrologi en osaa ehdottaa huonetta voisiko se olla huone 1? Ehdotan Kaksosta johonkin paikkaan, jos se ei ole aurinko, se voisi olla nousumerkkisi. Kuu-merkkisi voisi olla Kalat, tai Kaksonen. Venus Härässä? Skorpioni voi olla joku merkkisi, Mars? Oinas olisi ehdotuslistalla, mutta missä Kuu? Jousimies tuli mieleeni, aurinko Jousimies? Huone 7 aurinko siellä ja Kuu. MC Leijjonassa? Aurinko Leijona? Tuli-merkkejä runsain mitoin? Jotain vesimerkkiä. Sinusta huokuu hyvä ihminen, empatia, joka on niin hellää Leijonassa ja Jousimiehessä. Vesimies ja Kauris eivät ole noin helliä.

      Ihminen on koko karttansa, lapsuudenkehityksensä, turvallinen kotinsa lapsuudessa, vanhempien onnellinen hyvä aviolliitto, perusturvallisuus, ei murtumisa elämässä, joita Jousimiehellä ei ole, geneettinen perimänsä, kaikki.

      Toivon sinulle onnellista ensiviikkoa, ystävällisin terveisin Laila Puustinen.

      • Minttu5

        Olen neitsyt, nouseva merkki rapu ja kuu kaloissa. Astrologien mukaan karttani on todella vahva. Olet oikeassa, pyrin aina hyvään, vaikka kaikki eivät sitä näin tulkitse. Ja tämä vaihe on nyt vain pakko kokea ja käydä läpi, tarvitsen sitä ja tämä on pitkän harkinnan tulos, ei ensimmäinen vaihtoehto. Kartassani on paljon vesielementtiä, ei niinkään tulta.


    • kjnhjoj

      on veikkaus..

    • fgjhgf

      Neitsyt

      • Minttu5

        Olen aurinkomerkiltäni neitsyt


    • Jooko

      Kauris

    • ..............

      >>Olen edennyt työelämässä hyvin. Opiskelin korkeakoulu ammattitutkinnon 40-kymppisenä.


      Joo, niin varmaan. Et kuitenkaan ole oppinut yhdyssanoja kirjoittamaan siellä "korkeakoulussasi".

      Horoskooppimerkkiäsi on ihan turha arvuutella, mutta tarinasi perusteella olet harvinaisen itsekeskeinen omaan napaasi tuijottelija.

      • Amygdala **

        kärkevästi. Aloittajalla on suuri tarve rakastaa, löytää ja saada rakkautta vastakaikuna mieheltään, toteuttaa itseään naisena miehensä kanssa aivan samoin, kuin on minulla. Mikään naiselle ei ole niin hyväätekevää, kuin saada rakkaudessa rakkautta osakseen. Elämä voi kovettaa, Marja-Liisa Kirvesniemi kirjoitti lehdessä : "Minusta tuli jätkä." Kun elämä koettelee ja murtaa naisen, nainen muuttuu.

        Toivon aloittajalle edelleen kaikkea hyvää ja rakkaudelleen rakkautta. Laila Puustinen.


    • hjllöö

      kalat? jousimies?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      116
      1366
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      746
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      132
      697
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      565
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      499
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      490
    11. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      98
      470
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      468
    13. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      463
    15. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      458
    16. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      413
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    Aihe