Mulla on S80 peräluukun sähköinen avaus epäkunnossa. Mistähän vikaa voisi etsiskellä ja miten luukun saa auki, kun sähköinen lukko ei puhu mitään.
Vastaukset 5
- kladi
Itsellä (S60) oli muuten sama ropleema paitsi että myös takaovet ei auenneet , avasin luukun avaimella ja räpläsin takakontissa olevia sulakkeita ja liikuttelin sitä systeemiä, missä ne sulakkeet on. Taas pelittää kaikki ok.
- Säynäinen
Vaikuttaa peräluukkuun? Ohjekirja ei kerro sitä selvästi.
- kladi
Säynäinen kirjoitti:
Vaikuttaa peräluukkuun? Ohjekirja ei kerro sitä selvästi.
5 ampeerin sulake
- s80 1999
Hei, vanhemmissa myös avaimella aukeaa, kurkistat rekisterikilven yläpuolelle, sieltä löytyy lukkopesä, ohjekirjasesta voi olla apua, lukkopesän päällä voi olla myös suojamuovi mikä täytyy poistaa.
Itsellä oli sama juttu ,vedet oli jäätyny takaluukun reunoihin, eikä millään auennut, ennenkuin vein auton sulamaan ostoskeskuksen parkkihalliin pariksi tunniksi, avain lukkopesään ja samalla nostin luukkua, johan aukes, kantsii muuten poistaa roskat tiivisteen vierestä, niin pääsee vesi kulkemaan, eikä jäädy uudelleen,, - Äärettömän fiksu
Luukku aukeaa manuaalisesti aivan samoin kuin ei sähköinen luukku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53937
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan69731Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli59712- 55670
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.44626- 62593
Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33593Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7576- 78486
- 37460