Aamulla piti katsella eilisen nauhoituksia mutta ohjelma lista oli tyhjä. Olen tsekannut kiintolevyn ja siellä runsaasti tilaa. Kävin Humaxin keskustelusivuilla mutta sielläkään ei ollut muuta kun ota johto seinästä jos ei auta vie huoltoon. ottaa isosti päähän! ostin ko laitteeen Markantalosta jota ei enää vissiin oo? Ostin laitteelle ikuisuus vakuutuksen josta kuitti tallella, eli jos jotain vikaa tulee saan uuden laitteeen tilalle. No maanantaina selviää kun soittelen maahantuojalle. Mutta vkonloppu ilman videonauhoitusta .. aika paha.
Humax pvr-9200T dixibox
2
1865
Vastaukset
- jotain kokeilla
voisit:
-katkaista laitteen verkkovirran hetkiseksi
-palauttaa tehdasasetukset ja suorittaa uudelleenasennuksen
-suorittaa kovalevyn alustuksen
-näistä kovalevyn alustus lienee tärkein,mutta on huomioitava,että
jos levyllä on joitain tallennuksia,joita haluat vielä yrittää jotenkin
saada ulos,tätä ei pidä tehdä,koska se tyhjää kovalevyn.
-uskon,että levyn alustus on kuitenkin ainoa keino,jolla voit saada
laitteen mahdollisesti toimimaan. - kanssa...
Markantalo jatkaa edelleen verkkokauppana ja sen yhteystiedot löytyvät sivulta http://www.markantalo.fi/ Siellä on kerrottu yhteystietojen lisäksi myös takuuasioista.
Humaxin sivuja ei näköjään päivitetä kovin usein, sillä ohjelmistopäivityksen ohjeet ovat parin vuoden takaa. Tutustu kuitenkin ensin sivuun http://www.humax.fi/huolto.html
Humax huollosta Suomessa vastaa Infocare Oy
Huollettavasta laitteesta tehdään ilmoitus puhelimitse, sähköpostilla tai internetissä Infocaren asiakaspalveluun, joka järjestää kustannuksellaan laitteelle noudon asiakkaalta.
Et ole ainoa, jolla on ollut ongelmia Humaxin kovalevyn kanssa. Itse luovuin Humaxeista parin powerin hajoamisen jälkeen. 9200T näyttää korruptoivan kovalevyn, jos sinne vain tallennetaan koko ajan. Formatointi silloin tällöin auttaa? http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/699644
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077736
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085941- 835167
- 1394536
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552967
- 582928
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562046