iäksikö kadonnut?

mm. helsinkiläinen tohtori Jussi Halla-aho on todennut jotenkin näin:" Se, minkä kerran laittaa nettiin, ei sieltä koskaan katoa. Hän perustaa kantansa mahdollisesti empiirisiin kokemuksiin.
Me olemme täällä kaakkoisessa periferiassa hieman sivussa kaikessa mutta tuo siteeraus sentään pitää täälläkin paikkansa. Hailiverkkoon tarttuu muitakin kuin kilkkejä.
Ottakaa osoite talteen.
http://www.network54.com/Forum/660010/
12447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

>
Kyllä tohtorismies tietää:)
Asiasta toiseen.Olen asunut suomea ristiin rastiin yli 55 vuotta(en tosin oulua ylempänä enkä pohjanmaalla tai koilismaalla) enkä ole missään muualla tavannut niin kaunaista sakkia kun on täällä kotka/hamina alueella.
Täällä joku paperimiilun trenki luulee jo olevansa jotakin. Huvittavaa.
Ja affenanmaa ei ole suomea.

ps. terveisiä mm. seurahuoneen baarista. Huonosti oli hameväkeä liikekannalla. Menee manuaalisuoritukseen.

Äänestä
  • Me ny jätkä korelan baariin kierrokselle niin ei tarvi käteen vetää. Sieltä löytyy kyllä sopivaa limppua ja jos b-rappu kiinnostaa niin kysy Mikaa. Edullinen ja nopea toimitus.

    Äänestä

  • heteropersu kirjoitti:

    Me ny jätkä korelan baariin kierrokselle niin ei tarvi käteen vetää. Sieltä löytyy kyllä sopivaa limppua ja jos b-rappu kiinnostaa niin kysy Mikaa. Edullinen ja nopea toimitus.

    Ottaen huomioon tarjonnan tason on käteenveto tässä tapauksessa terveellisempi vaihtoehto kunhan sitä ei tee julkisesti esim. karhulan torilla.

    Äänestä

  • palliton mies kirjoitti:

    Ottaen huomioon tarjonnan tason on käteenveto tässä tapauksessa terveellisempi vaihtoehto kunhan sitä ei tee julkisesti esim. karhulan torilla.

    julkiselle käteen vedollesi taiteena

    Äänestä

  • rahoitusta kirjoitti:

    julkiselle käteen vedollesi taiteena

    Kiitos neuvosta. Eipä ole tullut mieleenkään vaikka kovasti asiaa harrastan. Olenkin ollut yleensä maksumiehenä á 20 pv.sakkoa.

    Äänestä

  • Risto-orvokki kirjoitti:

    Kiitos neuvosta. Eipä ole tullut mieleenkään vaikka kovasti asiaa harrastan. Olenkin ollut yleensä maksumiehenä á 20 pv.sakkoa.

    Oletko mahdollisesti se julkirunkkari joka heitti keikkaa takavuosina pirosenvuoren ja ruonalan risteyksen välimaastossa?
    Kirosi prisman henkilökunnan hevon helvettiin kun oli jääny kiinni näpistyksestä. Parempi pysyä vaan niissä hommissa jotka onnistuu luontaisesti:)
    Vakiohuuto oli jotenkin näin ja käsi kävi.
    Oli niin perin onneton esitys ettemme voinneet heitellä kivillä kun nauratti niin saatanasti.

    Äänestä

  • Olipa vastuullinen kansalainen. Mitä siitä jos vähän runkkailee. Pääasia on kuitenkin se että runkkari varoitti kulkijoita kotkalaisista sosiaalidemokraateista ja heidän seireenilauluistaan. Oikein ruonalan runkkari. Oikein toimittu.
    Mahtoikohan olla vallan perussuomalainen kun noin tiesi varoittaa?

    Äänestä

  • Kukkulapolku 3.14 kirjoitti:

    Olipa vastuullinen kansalainen. Mitä siitä jos vähän runkkailee. Pääasia on kuitenkin se että runkkari varoitti kulkijoita kotkalaisista sosiaalidemokraateista ja heidän seireenilauluistaan. Oikein ruonalan runkkari. Oikein toimittu.
    Mahtoikohan olla vallan perussuomalainen kun noin tiesi varoittaa?

    Jooo,tota noin.Kyllähän se kaiffari oli meidän miehiä.Me kotkan persut ollaan niinku lähetetty
    erilaisia toimijoita valistamaan demareiden silmään kusemaan rahvasta.
    Pyrimme aluksi vaikuttamaan heihin keinoilla,jotka muodostavat heille negatiivisen käsityksen vallitsevista oloista ja joita he luulevat todellisiksi.
    Näihin käytämme em. julkirunkkauksen lisäksi mm. moottorisahavarkauksia ja aiheettomia ilmiantoja ikäänkuin ne olisivat demarien aikaansaannoksia.Näin muokkaamme yleistä mielipidettä.
    Tämä pistää arkisissa askareissaan ponnistelevan rahvaan pikkuhiljaa ajattelemaan asioiden "todellista" laitaa sekä miettimään miten asiat voitaisiin saada paremmalle halssille.

    Äänestä

asiallista että joku on avannut varjoforumin. sinne sitten vaan kaikki kakka-,moottorisaha-,kuurikauppa- ym ym. paskajutut niin jää tämä alkuperäinen alkuperäiseen käyttöön.

Äänestä
  • He heh. Eipä ole varjofoorumi kovin pitkäikäinen. Sähköpostia ylläpidolle tyyliin:
    "Sivusto sisältää lapsipornoon viittaavia linkkejä sekä siellä on rasistisia elementtejä että palvotaan Hitleriä.
    Kehotetaan myös tuhopolttoihin".

    Sitten voi lainata sivustolta jonkun pätkän ja liittää mukaan
    siitä lontoonkielisen asiaa tukevan "käännöksen". Tuskinpa ylläpitäjä kovin hyvin suomea osaa:)

    Kuluu ehkä viikko ja yritäessäsi avata varjofoorumia tuleekin seuraavanlainen ilmoitus.

    http://www.network54.com/Forum/230571/

    Tämä esimerkkitapaus on tosi. Eräs turkulainen uusnatsi levitteli juttujaan ja kohta meni sivu kiinni.
    Kivaa.

    Äänestä

  • Voi vittu. Ainoastaan joku mielenvikainen kotkalainen pystyy hekumoimaan tuollaisella. Nii, lisäksi hän ollee sossudemari. Siinäpä oikein perkeleellinen kolmiyhteys. Kotka-demari-kaheli ja jäljelle ei jää kuin savuavat rauniot. Siitä on jo näyttöä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kuningaskalastaja 4. kirjoitti:

mm. helsinkiläinen tohtori Jussi Halla-aho on todennut jotenkin näin:" Se, minkä kerran laittaa nettiin, ei sieltä koskaan katoa. Hän perustaa kantansa mahdollisesti empiirisiin kokemuksiin.
Me olemme täällä kaakkoisessa periferiassa hieman sivussa kaikessa mutta tuo siteeraus sentään pitää täälläkin paikkansa. Hailiverkkoon tarttuu muitakin kuin kilkkejä.
Ottakaa osoite talteen.
http://www.network54.com/Forum/660010/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu