Patriot kiinnostais diisselinä. Ainoa huolen aihe on kuinka siinä tarkenee pakkasella.
Jeep
8
1144
Vastaukset
- bensakoneella
niin ei tarvitse palella.
- jllllk
on mulle järkeväpi vaihtoehto. Kävin bensamallia koe ajamassa ja siinä tarkeni aivan mukavasti vaikka pakkasta oli -27 C. Diisselin omistajat antakaa kommentteja auton lämmityslaitteesta.
- KJ
jllllk kirjoitti:
on mulle järkeväpi vaihtoehto. Kävin bensamallia koe ajamassa ja siinä tarkeni aivan mukavasti vaikka pakkasta oli -27 C. Diisselin omistajat antakaa kommentteja auton lämmityslaitteesta.
Minulla Jeep KJ 2.8 crd ja ei ole vilu tullut. Mielestäni lämpenee nopeammin ja lämpimämmäksi kuin edellinen autoni VW Touran tdi. Myös penkin lämmitin on äkäinen (siinä tosin puutteena ainoastaan on/off asennot). Minulla myös Webasto, jota ei ole tarvinnut käyttää ajon aikana. Kannattaa vilkaista sivustoa:
http://www.fjdc.org/bbs/ sieltä löytyy hyvin juttua Jeepeistä ja myös Patriot mallista.
- patrikojootti
Itsellä patriot vm 07 ja hyvin tarkenee... Ei ole webastoa eikä muutakaan ja on tosi lämmin auto.
Uskallan suositella! - Jeepman
Hyvin olen pärjännyt 08-diesel Patriotilla tänäkin talvena vaikka pakkasia on pidellyt. Lämpö riittää hyvin
parinkymmenen pakkasasteen pahemmallakin puolella kunhan kone ensin lämpiää. Ensikilometrit ilman webastoa on hiukan viileät mutta niinhän se tuppaa olemaan vähän joka pirssillä. Mutta kunhan koneen saa lämpimäksi niin kyllä tarkenee. Erityisen plussan annan siitä kuinka hyvin lasit autossa pysyy puhtaina. Lisäksi vaihteet, kytkin ym. eivät paljon pakkasesta välitä, toimivat yllättävän kevyesti ilman tahmeutta aina ensimetreistä alkaen.
Meno on vakaata ja mukavaa..suosittelen kokeilemaan. Jaa niin...36 tuhatta takana ilman ainuttakaan ongelmaa. Jeepin laatu ollut ainakin tähän asti todella hienoa...pelaa kuin junan vessa ;)- jllllk
vastauksista. Kävin eilen kuolaamassa paikallisessa liikkeessä uutta patriottia. Auto tulee koeajoon tässä lähi päivinä ja on diselkoneella varustettu, joten pääsee koeajolle testaamaan.
Ainoa juttu tässä vaan on se, että olen vannoutun Saabisti, joten on vaikea luopua nykyisestä autosta....=)) Jeep on kuitenkin perinteinen merkki ja niitä ei tule joka kadunkulmassa vastaan, joten siinä on jotain samaa kuin saabissa. Patriotin muotoilu on kanssa onnistunut. Jaappanilaiset ei innosta ollenkaan....Eli kyllä se jeep on jos päädyn vaihtamaan. - jakua
jllllk kirjoitti:
vastauksista. Kävin eilen kuolaamassa paikallisessa liikkeessä uutta patriottia. Auto tulee koeajoon tässä lähi päivinä ja on diselkoneella varustettu, joten pääsee koeajolle testaamaan.
Ainoa juttu tässä vaan on se, että olen vannoutun Saabisti, joten on vaikea luopua nykyisestä autosta....=)) Jeep on kuitenkin perinteinen merkki ja niitä ei tule joka kadunkulmassa vastaan, joten siinä on jotain samaa kuin saabissa. Patriotin muotoilu on kanssa onnistunut. Jaappanilaiset ei innosta ollenkaan....Eli kyllä se jeep on jos päädyn vaihtamaan.ostettiin uusi patriotti ollaan tyytyvåisiä.jos lämppäristä kiinni kauppa eipätossa kaupassa korvaava vepasto paljon paina.jos eisitten tarvitse lohkolämmitintä ostaa.
- Toyoda-Jeep Man
" Erityisen plussan annan siitä kuinka hyvin lasit autossa pysyy puhtaina. "
Mielenkiintoista! Itsellä nimittäin juuri tuo on ongelmana Patriotin kanssa (bensa). Muuten auto on pirun lämmin ja tosiaan ne penkinlämmittimetkin ovat todella tehokkaat (HI-asennosta voi nopeasti vaihtaa LO:lle), mutta sivuikkunat tuntuvat huurtuvan vähän väliä. Raitisilmasuodatin on vaihdettu, joten sen tukkoisuus ei voi olla syy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838