hml:n komein mies?

Tulin juuri baarista ja tarjonta surkeaa...kertokaa sisaret, että kuka kaupungin komein mies teidän mielestä. Iällä ei väliä. Walkamoa kehuttu, mutta onhan noita muitakin?
142282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Komea mies koostuu kokonaisuudesta. Upea ulkokuori ei tee yksin komeaa. Mikäli mies paljastaa röyhkeän ja sydämettömän luonteensa, niin komea ulkonäkökin ropiseen. Joskua röyhkeys tulkitaan itsevarmuudeksi, vaikka kyseessä on kaksi aivan eri asiaa. Itsevarma mies on niin vakaa, ettei hänen tarvitse olla röyhkeä. Hän ymmärtää, ettei röyhkeydellä pääse pitkälle tai haluttuihin tuloksiin. Komea mies on tasapainoinen kokonaisuus, jolla on lempeä ja lämmin sydän. Sellaisessa miehessä silmä lepää ja miestä on ilo katsella!

Äänestä
  • Kaikki on Chaplinin näköisiä toppatakeissa pasteeravia luusereita, nähty on.

    Äänestä

  • rietasXX kirjoitti:

    Kaikki on Chaplinin näköisiä toppatakeissa pasteeravia luusereita, nähty on.

    Kuivikon Hessu on kylän komein mies, tai oli ainakin kolkyt vuotta sitten.

    Äänestä

  • Kyllä se Lartaman Mika. Tosimies eikä mikään bi-Mika homppeli.

    Äänestä

  • Nainen 30 v kirjoitti:

    Kyllä se Lartaman Mika. Tosimies eikä mikään bi-Mika homppeli.

    Lisäksi Mikalla on kylän suurin mela, jolla on hyvä meloa.

    Äänestä

Jokaisella tietty oma makunsa, vaan yhtään komeaa miestä en ole nähnyt! Ei edes kesällä näy turismoissa, koska täällä käy vaan eläkeläisiä katsomassa linnaa ja Sibeliuksen museota!! Pitää vaihtaa kaupunkia jos sellaisia haluaa tsiikailla. Hämeenlinnan miehet ovat lapsenkasvoisia, lihavia ja huonosti pukeutuvia!

Äänestä

?
En tiedä missä baarissa sitten oikein kävit? Ihan söpöjä poikia/miehiä tuolla liikkuu, baareista en osaa sanoa, mutta kaupungilla ainakin.

Ehkä ne sinun mielestä komeat miehet ei vaan käy baareissa komiaa ulkokuortaan päihteillä pilaamassa?
Jos käyt baareissa vain ikkunaostoksilla, niin käy niissä vain hunksien keikoilla. Ryhdy vaikka bändäriksi.

Äänestä
  • Mitä tota sisarilta kyselet. Laitan tähän kuvan {:-{D-, noin, niin ei tarvi arvailla! Keskustelu voidaankin lopettaa. Toinen juttu onkin sitten, mitä hyödyt tästä tiedosta?

    Äänestä

  • Kaipan poika kirjoitti:

    Mitä tota sisarilta kyselet. Laitan tähän kuvan {:-{D-, noin, niin ei tarvi arvailla! Keskustelu voidaankin lopettaa. Toinen juttu onkin sitten, mitä hyödyt tästä tiedosta?

    gissa ainakin riittää. Valitettavasti minä, ruma mutta kiltti mies, en pääse niihin käsiksi.

    Äänestä

  • naisia kaupun- kirjoitti:

    gissa ainakin riittää. Valitettavasti minä, ruma mutta kiltti mies, en pääse niihin käsiksi.

    pelonen on komein. hirvee lerssi ja mahassa semmosia nöölejä. lihasmassaa tink so? ja ohan sillä habakin kun normi-ukon reisi...

    Äänestä

Vessan peilissä näen joka aamu kaupungin komeimman miehen.

Äänestä

kannata etsiä. Siitä komeimmasta löytyy usein myös se idiootein.

Äänestä

että Kurva on kaupungin komein!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


iloa silmälle? kirjoitti:

Tulin juuri baarista ja tarjonta surkeaa...kertokaa sisaret, että kuka kaupungin komein mies teidän mielestä. Iällä ei väliä. Walkamoa kehuttu, mutta onhan noita muitakin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu