osaisiko kukaan selittää mitä tarkoittavat unet, joita olen nähnyt ajoittain jo useita vuosia. Unessani on tosi agressiivisia kissoja, jotka purevat minua ja pelkään niitä, taas viime yönä näin unta, jossa olin eräässsä rakannuksessa ja siellä oli monta kissaa, yksi niistä oli mennyt taskuuni ja kun laitoin käden sinne se puri minua .
Vihaiset kissat
12
11712
Vastaukset
- winQeä
Ehkä sinua on pienempänä purrut joku kissa? Nyt on tullut kissakammo?
- cats,cats
on purrut...jostain olen joskus lukenut, että kissaunet kertoo petollisesta ystävästä???
- you dumbass!
cats,cats kirjoitti:
on purrut...jostain olen joskus lukenut, että kissaunet kertoo petollisesta ystävästä???
mutta minäpä luin kerran aku ankasta että kuu on juustoa!!! onko se totta???
vittu älä usko kaikkea paskaa mitä luet. idiootti.
- parsa102
Isosiskoni näkee samanlaista unta melkein joka yö!
Se tarkoittaa huonoa onnea sinulle ja seuraavassa unessa näet vanhan kirjan ja kun aukaiset sen niin siellä lukee että "Suuret kissaeläimet on kuollut sukupuuttoon jo 20 vuotta sitten"
sitten kuulet takaasi murinaa ja käännyt ja huomaat suuren kissa eläimen joka raapaisee sinua oikeaan käteen ja kun heräät siinä kodassa on kissan raapaisu jälki joka on tullut sinun lakanasta joka on rytyssä.
T.Parsa102- not a cat lover
Kysyjä on saanut näköjään vaan asiattomia vastauksia, se on tylsää.
Minä näen myös nyt kissaunia, en tosiaan edes pidä kissoista, en omista kissaa, miksi?
Unessani kissat ovat vallanneet taloni yläkerran, niitä on joka paikassa, sähisevät ja raapivat kun yritän mennä siihen kerrokseen?
Mitä tarkoittaa? - not a catlover
not a cat lover kirjoitti:
Kysyjä on saanut näköjään vaan asiattomia vastauksia, se on tylsää.
Minä näen myös nyt kissaunia, en tosiaan edes pidä kissoista, en omista kissaa, miksi?
Unessani kissat ovat vallanneet taloni yläkerran, niitä on joka paikassa, sähisevät ja raapivat kun yritän mennä siihen kerrokseen?
Mitä tarkoittaa?osaako kukaan tulkita näitä kissaunia? vihaisia kissoja?
- kurrr
Minulla on aina ollut kissoja, mutta harvoin näen kissaunia.
Unikirjojen mukaan kissa on irrationaalinen, naisellinen unieläin, sekä miehillä että naisilla.
"kissaa on mahdoton ymmärtää, ellet perehdy syvällisesti omaan kissamaisuuteesi"
- Notos
Kissat ilmentävät naisellista sukupuolisuutta ja viettielämää. Jokin tässä saa uneksijan pelkäämään omassa itsessään, ehkä vahvoja eroottisia tunteitaan ja vahingoittumista niiden kautta.
Uneksija ei ole sovussa naisellisuutensa kanssa, tasapainoa ei vielä ole löytynyt.- ap.
kiitos sinulle vastauksesta, pitää paikkansa:)
- kissojaunissa
Eräs työpaikkakiusatuksi joutunut , näki työhaastattelun jälkeen ( kyseiseen pascapaikkaan) varoittavan unen hyökkäävistä kissoista.
Kun jätti työpaikan painajaiset loppuivat. - koetapåa.konsteja
Aloittaja, onko sinulla yöllisiä kipuja, jotka sublimoit uneen? Kun itselläni oli kovasti särkyä, näin unia että jokin eläin roikkui minussa hampaillaan tai että minua työnnettiin kipeä olkapää edellä jonkinlaiseen puristimeen, unia oli monenlaisia ja vieläkin joskus vaikka olen saanut paljon helpotusta vaivaani. Minua on auttanut myös tarkempi unihygienia, eli huoneen tuuletus vilpoisaksi, leppoisaa venyttelyä ja syvähengittelyä sekä mielikuvaharjoituksia.
- Uneksija78
Itse olen nähnyt hyökkääviä/vihaisia/purevia kissoja (kissoja/tiikereitä yms) unissa nyt viikon ajan.. Tuo petollinen ystävä sopisi tilanteeseeni kyllä. Viikko sitten pitkäaikainen ystävä paljastui negatiivisessa mielessä toisenlaiseksi kuin olin aina luullut. Asia on vaivannut ja kummat kissaunet ovat tulleet kuvioon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,804356Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt242801Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242768Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1122484Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172479Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1112214Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1002173Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6352044MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141975Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka341908