Värtsilän vodkaturistit

Kanssahäpeäjä..

Muutama päivä sitten oli ohjelma tuosta Värtsilän Sortavalan matkaajista. Mukana oli toimittajan lisäksi Joensuussa asuva venäläinen juristi, joka pelastaa suomalaisia örveltäjiä miliisin putkasta.

Ainakin minua hävetti, kun katsoi näitä huonosti puettuja vodka-örveltäjiä pillunhakumatkalla Sortavalassa. Samaan aikaan siinä hotellin alakerrassa ovi hyvin käyttäytyviä-/ puettuja Pietarin lomalaisia syömässä ja yläkerrassa örveltivät huonostipuetut humalahakuiset suomalaiset kittaamassa vodkaa.

3

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • grh...

      jos pillua suomesta saa niin kyllä tatjaana antaa,vie rahat ja kaiken muunkin ja sergei kuittaa tilin ja ajaa mersulla.

    • tutustua henkilökohtaisesti venäjään ennenkuin alkaa arvostelemaan suomalaisten käyttäytymistä/pukeutumista siellä.
      Kyllä venäläisistä löytyy huonosti pukeutuvia miehiä .Nahkatakki veryttelypuvun housut yhdistelmä.
      Käytöstavat venäläisillä on kouluarvosanan mukaan 4.
      25v neuvostoliittoa ja venäjää takana.

    • "karkelot"..??

      Oliko porukka Piipunpihassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      137
      3907
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2558
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      54
      1953
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1854
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1714
    6. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      72
      1035
    7. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      21
      1032
    8. Milloin olit onnellinen? Miksi?

      Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon
      Sinkut
      139
      732
    9. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      714
    10. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      19
      707
    Aihe