tyhmiä kysymyksiä

missä mennään

mulla alkoi km 3.2 niukalla ruskealla vuodolla joka seuraavana päivänä muuttui kuin kuukautisvuodoksi,tätä nyt jatkunut samanlaisena,ilman kipuja.välillä lorahtaa reilummin,välillä ei taas näy juuri mitään.lääkärissä en vieläole käynyt.tuolloin 3.2 olisi ollut rv 5 3.tänään sitten vuodon jatkuessa ollut aamusta asti huono olo,siis samanlainen kuin muissa raskauksissa n. viikolta 6 alkaen ja rintoja aristaa...siis voisiko olla kyseessä kaksosraskaus,jossa toinen on kesken tullut,vai elättelenkö aivan turhia haaveita.

1

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Km kokenut

      Mielestäni sinun kannattaa käydä lääkärissä heti pikemmiten tarkistuttamassa asia.. Niin ei turhaa paina mieltä, saat asian varman selvyyden :)

      Mutta... Hyvin voi olla kaksoisraskaus, joista toinen meni kesken..

      Tai sitten mieleeni tuli, että kyseessä voipi olla hematooma, joka voi vuotaa reilustikin.. En tosin tiefä, vuotaako se jo noilla viikoilla.. Itselläni vuoti vähän, mutta vasta rv 13-14..

      Oliko sulla mitään kipuja vuodon aikana?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      166
      6338
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      93
      2886
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1801
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      43
      1525
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1236
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      13
      1047
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1035
    8. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      958
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      953
    10. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      922
    Aihe