ermysin 500mg ja pahoinvointi

olen syönyt nyt pari päivää ermysiniä kaksi kertaa päivässä ja olen ollut lähes koko ajan pahoinvoiva. etenkin yöllä herään siihen että oksettaa tosi paljon. en ole oksentanut, vaikka tuntuu että pitäisi, olo on välillä niin heikko.
onko tämä ihan normaalia ja voiko johtua siitä ettei keho ole tottunut lääkkeeseen ja menee ohi? en haluaisi lopettaa kuuria kesken tämän takia.
1496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itselläni kiersi kans vatsassa pahasti saman kuurin ensimmäisinä päivinä, mutta meni parissa-kolmessa-neljässä päivässä ohi. Muista syödä ja juoda samalla kun otat lääkkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kdjgdsjgkpsdh kirjoitti:

olen syönyt nyt pari päivää ermysiniä kaksi kertaa päivässä ja olen ollut lähes koko ajan pahoinvoiva. etenkin yöllä herään siihen että oksettaa tosi paljon. en ole oksentanut, vaikka tuntuu että pitäisi, olo on välillä niin heikko.
onko tämä ihan normaalia ja voiko johtua siitä ettei keho ole tottunut lääkkeeseen ja menee ohi? en haluaisi lopettaa kuuria kesken tämän takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu